Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Wellness v NH Gate One – doprajte si oddych po(čas) nákupného maratónu v Bratislave

30.1. 2017Denisa11980x0

Máte radi nakupovanie, ale pre vašu polovičku je to hotová nočná mora? Ak áno, tak mám pre vás skvelé riešenie, za ktoré vás bude váš partner na rukách nosiť 🙂 Nevláčte ho už viac od obchodu k obchodu, ale pošlite ho do wellness. Hneď veľa Avion shopping parku v Bratislave ho totiž príjemne uvíta a parádne zrelaxuje sauna a vírivka v Hoteli NH Gate One.

Ak do Avionu chodíte ako na klavír, tak hotel NH Gate One máte asi celkom v merku. Týchto končín neznalým dáme malú nápovedu – NH Gate v Bratislave nájdete priamo oproti shoppingu Avion. Stačí prejsť na druhú stranu Galvanyho ulice a nemôžete ho minúť.

NH Gate one wellness Bratislava - bazén s protiprúdom

Wellness poschodie v NH Gate One  Bratislave

Wellness v hoteli NH Gate sa nachádza na 7 poschodí hotela. Stačí rovno v hotelovej hale nastúpiť do výťahu a vyviezť sa na “wellness poschodie”. Na sedmičke tu majú fitko, sauny, bazén, jacuzzi a k tomu aj thajské masáže.

Vstup do wellness – teda saunovej a bazénovej časti, stojí 14€ na 2 hodiny. Ten nám predala na wellness recepcii veľmi milá a usmievavá recepčná a k vstupu nám pridala každému jednu plachtu a jednu osušku.

NH Gate one wellness Bratislava - relaxačná zóna

Saunové menu pozostáva z 2 menších sauničiek – fínskej a parnej. Povedala by som, že sa do nej pri všetkom komforte zmestia max 2 saunári, no podľa tabuliek pred saunami vraj dokonca až 8 či viac. Neverím, že v niektorej zo sáun bola niekedy taká plnka, no každopádne ak sa jej chcete vyhnúť, tak do tohto wellness zavítajte radšej cez víkend, kedy skôr zíva prázdnotou. (NH Gate One v Bratislave patrí medzi biznis hotely, ktoré sú vyťažené cez týždeň a cez víkendy tak trochu zívajú prázdnotou).

Aj keď osobne mám po saune rada studený ochladzovací bazén, v NH Gate mi  celkom stačilo aj ochladzovacie vedro a sprchy. Tie sú priamo oproti saunám, za čo si zaslúžia malé plus.  🙂

Veľké plus však udeľujem jacuzzi (pre slovenčinárov vírivke). Hostia si ju môžu regulovať sami v piatich zónach a rôznych tryskách. Vôbec sa nečudujem, že párik, ktorý bol v tomto wellness 1 hodinu s nami strávil celý čas práve vo vírivke. Bola totiž na parádu 🙂

Na parádu ale vôbec nie je dodržiavanie zásad správneho saunovaniabezplavkových zón. NH Gate One hotel v Bratislave nie je len biznis hotelom, ale vďaka svojej polohe blízko letiska, je aj airport hotelom. Nenechajte sa teda prekvapiť, ak do wellness zavíta Japonec či iný cudzokrajník.

NH Gate one wellness Bratislava - jacuzzi

Problémom je, že zahraniční hostia väčšinou nemajú vôbec potuchy o tom, že do sauny by v žiadnom prípade nemali ísť v plavkách. A tak si spokojne na mokré plavky dajú plachtu a namieria si to priamo do sauny. Takýto počin neprospieva ani jemu samému, ani iným saunárom a ani samotnému prevádzkarovi wellness centra.

Viem, že pre mnohé kultúry je saunovanie bez plaviek tvrdým a nerozlúsknuteľným orieškom, no malé usmernenie od personálu by hneď na úvode neuškodilo.

Maličký detailík, ktorý by toto wellness spravilo oveľa útulnejším a príjemnejším na relax, by bolo tlmenejšie svetlo vo večerných hodinách. K tomu nejakú sviečku a príjemnú hudbu a celkový dojem by bol o 100 pro lepší.

Plusy wellness v Hoteli NH Gate One v Bratislave

  • NH Gate one wellness Bratislava - fínska saunavýkonná jacuzzi
  •  bazén s protiprúdom
  • plachta, uterák a k tomu aj papučky zdarma
  • o pitný režim sa stará recepčná, ktorá pravidelne dopĺňa džbán s vodou a citrónom, prípadne si môžete objednať aj niečo z fľaškových nápojov
  • čisté wellness aj šatne
  • možnosť thajských masáží
  • Počas víkendu sa vám môže stať, že tu budete mať privátne wellness celé pre seba 🙂
  • je hneď vedľa shoppingu, takže po nákupnom maratóne si môžete dať relax SOS 🙂

Mínusy wellness v Hoteli NH Gate One Bratislava

Plusy/ Mínusy wellness v Hoteli NH Gate One v Bratislave

  • do wellness majú vstup aj deti (avšak len do 18:00)
  • do wellness majú prístup aj neubytovaní hostia (14€/2 hodiny, ubytovaní majú wellness aj fitko zdarma)

Naše zhrnutie na wellness v NH Gate One Bratislava

Ak hľadáte wellness v Bratislave, tak aj NH Gate One môže byť príjemná voľba. Najlepšie urobíte, ak sa do tohto wellness vydáte cez víkend okolo 16-tej hodiny a pravdepodobne ho budete mať sami pre seba, prípade s veľmi malým počtom iných hostí. Ak skutočne nemáte radi nákupy a vaša polovička ich miluje, alebo nákupy milujete a po maratóne po obchodoch si chcete dopriať chvíľku rozmaznávania v teple sauny a bubliniek vírivky, tak NH Gate One vás určite poteší. 🙂


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.