Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Vodný raj Vyhne – súkromný wellness za verejnú cenu

13.9. 2013Denisa24690x1

Skončilo sa naše dvojmesačné vysoké pracovné nasadenie a tak sme si povedali, že by to chcelo poriadne uvoľnenie a reset, samozrejme nejakým wellness výletom.

Náš výber padol na Vodný Raj Vyhne – malý aquapark obklopený prekrásnymi horami a spojený s výletom do Banskej Štiavnice – mestečka, v ktorom akoby sa čas zastavil.

aquapark Vodný raj vo Vyhniach a jeho wellness

Vodný Raj Vyhne je, ako inak, než vo Vyhniach. Vyhne známe svojím pivovarom, sú známe aj svojou termálnou vodou. Nie nadarmo tu vyrástlo zopár hotelov a penziónov v krásnom prostredí Štiavnických hôr. Po turistike nesmie chýbať poriadny wellness. Pochopili to aj miestni investori a tak v roku 2006 postavili s pomocou božou a pomocou EÚ, Vodný Raj.

Po príchode na miesto činu vo Vyhniach, sme zostali trošku v pomykove, či je vlastne otvorené. V okolí, kam naše oko len dovidelo, nikde ani živáčika a aj na parkovisku sme boli jediní. Vstupná brána bola síce otvorená, ale za kasou a ani v celom areáli nebol nikde nikto. Nechali sme sa teda viesť smerovými šípkami a našou intuíciou.

Wellness vo Vodnom raji sa nám nakoniec podarilo nájsť. Na recepcii nás už čakala milá pani, ktorá nám všetko vysvetlila. S výberom tej správnej vstupenky to bolo ťažšie, lebo tak komplikovaný cenník majú len málokde, navyše všetko na krátky čas. Nakoniec sme si vybrali kombinovaný vstup na wellness a výplavový bazén na 2h za 10€.

Boli dve hodiny po obede a my sme boli vo wellnesse samí samučičkí takmer celý čas. Úplná parádička :).

Vodný raj Vyhne

Dizajn wellnessu vo Vodnom Raji Vyhne je presne taký, aký bol moderný v roku 2006. Nie je to posledný výkrik módy a ani staré wellness spred 15 rokov.

Všetko bolo čisté a zdá sa, že aj na nejakej rekonštrukcii či oprave pracujú, keďže parná bylinková sauna a vírivé vane boli mierne rozbúrané a mimo prevádzky. Otázkou však je, ako dlho je to v takomto stave.

Politika aquaparku sa nám veľmi nepáčila, keďže vírivka vo wellnesse bola len za príplatok a sauny, ktoré boli mimo prevádzky, nám z ceny nikto neodrátal. Ani vo sne by nás nenapadlo, že vírivka vo wellnesse bude za príplatok. Okrem toho by ma zaujímalo, ako sledujú kto je vo vírivke a kto nie, keďže vo wellness zóne nie je žiadny pracovník a vírivku si návštevníci spúšťajú aj tak sami :). Hádam tam len nemajú skrytú kameru!

Wellness zóna vo Vyhniach posktuje:

 • Fínsku saunu
 • Parnú saunu
 • Parnú saunu bylinkovú
 • Infra saunu
 • Studené vedro
 • Sprchy
 • Vírivku za príplatok
 • Vírivé vane za príplatok

Vodný raj Vyhne - vírivka za príplatok

Parná a infra sauna boli príjemné, v parnej boli dokonca aj dve hadice na opláchnutie lavice. Veľkú výhradu však mám k fínskej saune. Čudujem sa, že im to ešte nejaký bezpečák nevyhodil na oči, pretože pec s horúcimi kameňmi nebola oddelená drevenou ohrádkou.

Bol to naozaj nepríjemný pocit ležať a pohybovať sa okolo nej, pretože si človek musel dávať dvakrát pozor, aby sa niekde náhodou nespálil.

Na ochladenie vo wellnesse vo Vyhniach majú len vedro alebo sprchu, z ktorej tiekla pomerne teplá voda a tak sa po saune príliš schladiť nedalo. Určite y sme privítali aj nejaký ochladzovací bazénik či kaďu.

K wellnessu vo Vodnom Raji Vyhne by som mala ešte jednu výhradu a to nepohodlné drevené záhradné lehátka. Aj keď bola na nich teplá deka, boli tvrdé nedali sa polohovať. Fixná poloha bola dosť nepohodlná a tak ani odpočinok nebol nič moc. Neuškodila by ani nejaká príjemná relaxačná hudba.

Plusy wellness Vodný raj Vyhne:

 • Vonkajšie bazény a výplavový bazén
 • Pekný výhľad z wellnessu
 • Hadice s vodou v parných saunách a vedro na polievanie kameňov v suchých
 • Zapožičanie plachty
 • Deky na ležadlách

Mínusy wellness Vodný raj Vyhne:

 • Pec vo fínskej saune bez drevenej ohrady
 • Bylinková sauna mimo prevádzky
 • Vírivka len za príplatok
 • Nepohodlné ležadlá
 • Komplikované vstupenky na krátky čas

Po lebedení v saune nám ostalo ešte 10 minút na výplavový bazén. Všeky bazény vo vyhniach sú nerezové a vyzerajú pekne. Vonkajší výplavový (vyplávate z vnútra von 🙂 ) má dve strany bazéna perličkové – vírivé, takže je tu dosť miesta pre každého.

Celkový dojem z Vodného Raja vo Vyhniach

Vodný Raj Vyhne ponúka naozaj krásny výhľad z letných vonkajších bazénov, výplavového bazéna a aj z wellnessu. Ako relax po turistike či lyžovaní v okolí môže byť celkom príjemný, avšak nejaký extra bomba zážitok vo wellnesse tu zrejme nezažijete. Bomba však môže byť letné kúpanie vo vonkajších bazénoch s krásnym areálom. Okrem iného sa tu môžete naučiť aj potápať. Ak sem niekedy pôjdete, spojte wellness s výletom do Banskej Štiavnice.

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: * * *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * * *

Boli ste už vo Vyhniach vo Vodnom Raji? Bol to pre vás zážitok alebo bežný wellness? Vaše postrehy môžete napísať do komentárov pod článkom.

 


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.