Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Víkend v Hoteli Stació v Budapešti

6.6. 2012Denisa6275x1

Kongres a wellness hotel Stáció je na okraji Budapešti (20 km od centra mesta) – v časti, alebo skôr v dedinke, Vecsés.

Najbližšia zastávka MHD je vzdialená asi 3km, takže do hotela je výhodnejšia  doprava autom. Parkovanie pred hotelom je bezplatné. Keďže si tento hotel dáva aj prívlastok “Airport”, tak zdarma poskytuje aj kyvadlovú dopravu na letisko.

Airport Hotel Stcaió Budapešť

Vonkajší dizajn hotela je veľmi pekný, niečo na spôsob toksánskeho štýlu v novodobom šate.  Pôsobia tak najmä veľké klenbové okná a drevené žalúziové okenice. Okolie aj záhrada s jazierkom sú veľmi pekne upravené a pôsobia naozaj príjemne.  Bezbariérový prístup je len do hotelovej haly a priľahlým priestorom, čo je pre wellness hotel trochu chyba.

Hotel Stáció zahŕňa 75 izieb, z toho 5 apartmánov. Nie je nič neobvyklé, že hotely sa na internete chvália a lákajú fotkami tých najkrajších izieb, aké majú, a tak sme ani nečakali presne to, čo sľubovali. No izba, ktorú sme dostali, bola veľmi priemerná, mini a neútulná, rozhodne nie na úrovni 4* hotela. Krátka posteľ, kde aj mne trčali nohy von a v kúpeľni len sprchový kút, je na wellness hotel slabé vybavenie. Kúpeľňa aj izba boli však čisté.

O trochu horšie s čistotou to bolo na chodbách, kde mi sem tam padlo očko na pavučinku. Malé pavučinky v rohoch sa pritrafia v kadejakom hoteli, avšak špinavé okná a sklené tabule zábradlia bili poriadne do očí. Nie som zrovna typ posadnutý upratovaním, avšak toto sa na 4* hotel naozaj nepatrí.

Pre nelenivcov je v hoteli dobre vybavené fitko, hodiny aerobiku, tenisové kurty, badminton, alebo požičovňa bicyklov, pre tých pohodlnejších a relaxu chtivých masáže, wellness, kaderníctvo alebo kozmetika.

Raňajky sú formou bufetu a na výber je pomerne široká ponuka jedál, cez miešané vajíčka so slaninou, cereálie, ovocie a jogurty. Počas dňa je reštaurácia prístupná aj verejnosti a ponúka jedlá z jedálneho lístka na objednávku.

Celkové zhrnutie pobytu v Hoteli Stáció:

Za najväčší prešvih Hotela Stáció v Budapešti považujem to, že veselo svojich zákazníkov klame fotkami wellnessu, ktoré vôbec nezobrazujú skutočnosť, ale sú len vytvorené z 3D vizualizácií. Tak  isto aj izba, ktorú sme dostali, ani zďaleka nepripomínala fotky na internetových stránkach hotela.

Ako ubytovanie v blízkosti letiska je tento hotel dobrá voľba, ale ako východiskový bod na turistiku po Budapešti, vzhľadom na vzdialenosť od centra aj dostupnosť MHD, sa veľmi nehodí. My sme dobrú cenu 99€ v tomto hoteli zažili celkom príjemný víkend 🙂

Boli ste v Hoteli Stáció v Budapešti? Páčilo sa vám alebo by ste niečo vylepšili? Vaše postrehy môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * * *
Ochota personálu: * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Izby: * * *
Strava: * * * *
Vybavenie: * * * * *
Dostupnosť: * *
Dizajn: * * * *
Pomer cena /služby: * * * *
Celkovo: * * * *

 


Booking.com

Štítky:
K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
  1. Laco píše:

    Strávili sme v hoteli 2 noci po vianociach ale viac sa sem nevrátim. Zima vo wellness, malé sauny, vlažná voda vo vírivke. Strava bola dobrá ale vzhľadom na vzdialenosť hotela od mesta nedoporučujem pre dlhodobejší pobyt.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.