Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Thermal park Dunajská Streda

10.3. 2013Denisa5088x9

Pred nedávnom sme sa preklikávali haldami e-mailov zo zľavových portálov a nechali sme sa opäť nalákať na výhodnú ponuku celodenného vstupu do bazénového aj saunového sveta v Termalparku v Dunajskej Strede. A tak sme sa vybrali „ na maďare“ –  krajiny liečivých prameňov.

Označenie bazénovej časti slovíčkom „svet“ je úplne v poriadku, avšak označenie „saunový svet“ je  pekne nadnesené.

logo s pozadim

Rekonštrukcia, ktorou termalpark pred niekoľkými rokmi prešiel, mu výrazne prospela a to najmä vybudovaním krytých zážitkových bazénov plných vodných atrakcií: perličiek, víriviek, vodných trysiek a vodopádov a ďalších zábaviek pre malé aj veľké deti. Keďže bola práve zimná sezóna, je pochopiteľné, že vnútorné bazény boli poriadne natrieskané.  O niečo lepšie to bolo v štyroch vonkajších bazénoch, ktoré sú v prevádzke aj počas zimnej sezóny. V lete je ponuka vonkajších bazénov rozšírená ešte o veľký plavecký bazén a malý detský bazén.

Relax v teplučkej liečivej vode pod večerným nebom, keď bola teplota vzduchu sotva nad nulou, bol naozaj príjemný a vychutnávali sme si ho plnými dúškami. Počas zimnej sezóny sú okrem vnútorných bazénov v prevádzke aj 4 vonkajšie: 2 kľudové, v ďalšom sa dá aj šantiť a v jednom dokonca aj zaplávať. My sme sa však okrem toho tešili na skvelý neobmedzený saunový oddych.

Úsmev nám doslova padol, keď sme dorazili do „saunového sveta“. Za dverami do tohto „sveta“ sedela pani vrchná saunárka – recepčná za starým písacím stolom a písankou a hneď nám oznámila, že máme prísť za hodinu, lebo sauny sú na objednávku a majú plno, a za hodinku sa možno niečo uvoľní.  Na tento fakt nebolo nikde žiadne upozornenie. Mierne do obrátok nás dostalo aj to, že kupón mal byť aj s neobmedzeným vstupom do sauny, a nie len na hodinu, ale koniec koncov a pravdu povediac, ani neviem, čo by sme tam viac ako hodinu robili.

Pri pohľade na vybavenie „saunového sveta“ a to konkrétne na starú kovovú skriňu spred tridsiatich rokov, presne takú, akú mali u všetkých lekárov a zubárov, v ktorej boli naukladané uteráky, sme nevedeli či sa smiať alebo plakať.  Celkové dizajnové prevedenie bolo ako na návšteve v doma robenom wellness u niekoho v pivnici.

Zo sáun je v ponuke fínska, infra a parná sauna, na ochladenie bazénik a štvorsekundová sprcha ( po stlačení batérie voda tiekla len 4 sekundy, takže sprchovanie je dosť otravné).

Ako zvyčajne, prvú sme okúsili fínsku. Tá nebola ani veľká, ani malá, ale akosi tu pozabudli na presýpacie hodiny a vedro s vodou. A nezabudli len na to, ale najmä na dobré saunové mravy. Napriek tomu, že každý dostal zadarmo plachtu a uterák, význam používania týchto vymožeností im bol asi neznámy a v saune sa v plavkách spokojne škvarila drvivá väčšina saunujúcich.

Spoločnosť v saune nám robil aj švárny dunjasko-stredský junák s vyholenou hlavou a výzorom mafiána (taktiež v bermudách po kolená), ktorý z plného hrdla a bez prestávky meldoval po maďarsky s blonďavou slečnou. Pohoršené pohľady z našej strany zostali zjavne nepochopené, ale vzhľadom na odstrašujúci vzhľad dotyčného sme hlasitý rozhovor počúvali celú hodinu. Radšej.  Aj pani saunárka namiesto toho, aby ich upozornila, že sú hluční, udržiavala s nimi družný rozhovor mimo sauny.

Ostatné dve sauny – parná a infra boli celkom v poriadku. Parná bola dizajnovo pekná a s dvoma stupňami. O veľkosti infra sauny by sa dalo polemizovať, ale dajme tomu že keby aj sem umiestnili nejaké tie presýpacie hodiny, tak bolo by to fajn.

Oddych po saune je v podstate nemožný. Na výber tu bola len jedna metrová lavička a 4 lehátka, z ktorých dve už obsadil spomínaný šuhaj.

Plusy:

 • Bazénový svet s liečivou vodou
 • Zapožičanie plachty a uteráka zadarmo
 • Masáže a magnetoterapia

Mínusy:

 • Žiadna osveta či upozornenia, že v plavkách sa do sauny nechodí!
 • Obmedzená dĺžka pobytu v saune len na jednu hodinu
 • Objednávanie sa do sauny
 • Stiesnené priestory
 • V saunách chýbajú hodiny
 • Štvorsekundové sprchy

Celkové zhrnutie o Termalparku v  Dunajskej Strede:

Termalpark Dunajská Streda sa môže popýšiť liečivou vodou a širokou ponukou bazénov, avšak je veľká škoda, že saunový svet vybudovali  na pomerne nízkej úrovni vzhľadom na veľkosť Termalparku a žiadanosti sáun.  A tak ak patríte k vodným typom, Termalpark v Dunajskej Strede  čaká na vás, ak však holdujete saunovaniu, toto nie je to pravé orechové.

Boli ste už v Termalparku v Dunajskej Strede? Boli ste spokojní, alebo by ste niečo zmenili? Svoje názory a skúsenosti môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * * * *
Ochota personálu: * *
Príjemnosť prostredia: * * *
Kvalita sáun: * * * *
Dizajn: *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * *

 


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. tomas píše:

  Tak tuto saunu som navstivil prednedavnom…. proste zleeee. Najlepsie bolo ked sme tam s manzelkou prisli okolo obeda. Teta co sedela v skolskej lavici vitiahla chleba salamu z tesca nejaku tu pasteku a krmila sa tam asi hodinu. Tiez sa saunujem bez plaviek a teda som si stoho zacal robit srandu. Lebo s manzelkou sme boli jediny bez plaviek. Najlepsie bolo ked som sa teti spytal ci sa tu saunuje v plavkach a ona povedala, ze ked chcem nemusim. Tak som napriek chodil aj bez plachty nech je sranda. Najlepsie boli tie mlade baby ktore pozerali ako keby videli zjavenie a moja manzelka sa iba zabavala na pohladoch ostatnych ludi. Tak sme to nejako tu hodinu vydrzali a sli sme radsej do bazenov. Tam bolo ovela lepsie

  • Denisa píše:

   Tak na toto miesto zjavne ešte kultúra saunovania nedorazila 🙂 Každopádne ste určite dali aj tamojším osadníkom malú lekciu 🙂

   • tomas píše:

    Po dlhom case som navstivil wellness v Dunajskej strede. V Novembri 2015 presiel wellness kompletnou rekonstrukciou.
    Pri stupe je recepcia kde vas pani upozorni, ze wellness je bezplavkova zona a musite pouzivat iba plachty. Pribudla krasna virivka + novy ochladzovaci bazen. Jedina zostala parna sauna. Pribudla nova velka finska sauna a bilinkova. Za cenu myslim 6e je to fakt super. Za obrovsky krok vpred davam 5 bodov z 5.
    Odporucam navstivit.

    • Denisa píše:

     Ďakujeme Tomáš za informáciu, je super, že s tým wellnesskom v Dunajskej konečne niečo spravili. Určite to tam pôjdeme omrknúť 🙂

 2. Rasťo píše:

  Ahojte, s rodinkou sme absolvovali pobyt v hoteli Thermal. Všetko bolo fajn. Na konci pobytu sme boli nemilo prekvapení, keď nám recepčná oznámila, že po odubytovaní už nemáme nárok na vstup do na kúpaliská. V iných hoteloch je štandardom, aby mal hosť nárok na vstup do bazénov ešte tento jeden deň. Škoda, celkový dobrý dojem bol týmto pokazený

 3. Jaro píše:

  Podelím sa o aktúalnu skúsenosť so saunovým svetom
  Boli sme tam teraz po dva dni a MAXimálna spokojnosť.
  Pri prvej návšteve sa nás hned pri vstupe ujala úžasne milá pani,všetko nám pekne vysvetlila pretože sme boli v tých priestoroch prvý krát. A zrovna tak sprevádzala aj ostatných prvonávštevníkov.

  4 sauny,výrivka,oddychová zona a dokonca soľná kabína — palec hore
  saunový ceremoniál je za príplatok 1e. Za tie peniaze si neviem predstaviť čo by sa dalo tomu vytknúť. Za nás maximálna spokojnosť a vrelo odporúčam.

  • Denisa píše:

   Ďakujeme, Jaro, za info. Vieme, že v Dunajskej majú nové wellness, tak sme radi, že mnohé veci sa posunuli k lepšiemu 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.