Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Sauna Fürst – wellness na vlastné nebezpečie

9.8. 2012Denisa10851x5

Neobmedzený vstup do sauny a k tomu ešte pohár čerstvej ovocnej šťavy za 10,99€ pre dve osoby, tak to je sen každého saunistu.

Na takúto ponuku nás nalákala Sauna Fürst a ich kupóny na zľavovom portáli. Aj keď podozrivo nízka cena naznačovala, že luxusné wellness to práve nebude, realita predbehla naše očakávania. Bohužiaľ, v tom horšom slova zmysle.

Bratislavská Sauna Fürst sa nachádza v objekte plavárne na Pasienkoch, hneď vedľa futbalového štadióna a nákupného centra Polus, presnejšie na adrese Junácka 4.

Už pri vstupe na chodbu, ktorá vedie na recepciu tohto zariadenia, nás uchvátila omamná aróma zatuchnutej starej plavárňovej šatne. Po vymenení znechutených pohľadov a s hlbokým nádychom sme sa odhodlali s iskierkou nádeje, že hádam to nebude až také zlé, ako to na prvý pohľad vyzerá, dôjsť na recepciu.

Mali sme šťastný deň, pretože práve bol mix deň, kedy majú prístup muži aj ženy. Na recepcii sme dostali plachtu a uterák  a cez záves sme prešli do šatne so skrinkami z čias dávno minulých, s peknou vrstvou prachu, vlasov a kadejakého iného chutného materiálu.

Sauny:

Sauna Furst ponúkala fínsku saunu, infra saunu a parnú saunu, ktorú sa nám však ani pri druhej návšteve nepodarilo nikde nájsť. Do fínskej sauny sa dá dostať skokom cez kaluž vody predo dvermi a stačí pri tom dúfať, že drevené madlo nezostane v ruke.  Vydutý opadávajúci drevený obklad so špinavými fľakmi má k príjemnému prostrediu skutočne ďaleko a nevykompenzujú to ani široké lavice a ani podivné drevené lehátko.

V infra saune úraz padajúcim predmetom síce nehrozí a infra panely hrejú o sto šetsť, no pri pohľade na ne a na presklené dvere môže čistotným povahám prísť poriadne nevoľno.

Ďalšie nebezpečenstvo úrazu sľubujú schody do ochladzovacieho bazénika, ktorých prvý schod má normálnu výšku, druhý je raz tak vysoký a tretí zasa iný. Prihriatí zo sauny, pristáli sme pádom v ochladzovacom bazéne a tak rýchlo ako sme vošli, tak rýchlo sme aj utekali von.

Plávajúce chumáče bieleho slizu vo vode v nás prebudili tie najnechutnejšie predstavy o ich pôvode.

Tento ochladzovací bazénik je v hlavnom priestore, kde sa nachádza ešte druhý o niečo väčší bazén a sauna bar s posedením. Šikovne rozmiestnené zrkadlá na stenách zaručujú 0% súkromia, takže si môžete byť istí, že starší ujo so stále holým predkom a chlpatým zadkom, nápadne nenápadne pozerá, ako sa sprchujete alebo idete do bazéna. Túto idylku dokresľujú zaprášené umelé kvety, škaredý strop a hrdzavé zábradlie.

Keď si telo vyžiada oddych, sú tu tri možnosti: drevená záhradná stolička v priestore pri bare, oddychová miestnosť, alebo ak je pekne a človek netrpí arachnofóbiou, tak vonkajší výbeh, na ktorom by sa aj pes unudil. V oddychovej miestnosti môžete pod rúškom slabého svetla spočinúť na starej posteli s nestarnúcou dekou larisou.

Plusy sauny Fürst:

 • Ponuka sauna baru  – najmä čerstvé ovocné šťavy
 • Široké lavice v saunách
 • Možnosť masáže za príplatok
 • Plachta a uterák v cene

Mínusy sauny Fürst:

 • Celková zanedbanosť, zastaralosť
 • Zlá hygiena
 • Nebezpečný vstup do bazéna bez upozornenia
 • Zrkadlá v ktorých je človek neustále niekomu na očiach

Plus/Mínus sauny Fürst:

 •  rozdelenie vstupov podľa dní na dámske, pánske a mix

Naše zhrnutie skúseností so Saunou Fürst:

Pozor, padá omietka! A nie len omietka, ale aj drevený obklad v saune, mozaika v bazéne a hrdzavý zatečený  podhľad na strope a vôbec mnoho vecí tu vyzerá, ako by mali práve odpadnúť. A ak nepadne niečo na človeka, tak takmer určite spadne on. Údržba a čistota je zjavne pre majiteľov španielska dedina. Ale keďže druhé šance sa majú dávať, navštívili sme túto saunu aj s odstupom niekoľkých mesiacov, no vôbec nič sa nezmenilo. Sauna Fürst má zlatú éru dávno za sebou a aj za cenu 9,90€ toto zariadenie odporúčam zoširoka obchádzať.

Boli ste v už v Saune Fürst? Páčilo sa vám? Svoje postrehy nám môžete napísať do komentárov pod článkom.

Čistota: * *
Ochota personálu: * * * *
Príjemnosť prostredia: *
Kvalita sáun: * *
Dizajn: *
Pomer cena /služby: * *
Celkovo: * *

 

Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. tomas píše:

  Saunu Furst caka v nablizsej dobe vraj kompletna rekonstrukcia.Ano FUrst je zastaraly, ale majitelia postavili uplne novy welness v dunajskej luznej hned vedla kosarisk. V kratkom case sa vraj chysta otvorenie.

 2. Matej píše:

  Nuž, parná sauna je hneď vedľa infrasauny, neviem, ako ste ju nemohli nájsť, nedá sa jej vyhnúť. 🙂 Taktiež neviem, kde ste objavili toľko zrkadiel, chodím tam pomerne často a nemám pocit, že by tam boli vo veľkom počte, alebo že by boli rušivo umiestnené. Taktiež som nepostrehol, že by plachta bola v cene – nie je. Taktiež tam nie je “kaluž vody”, ale úplne normálna mokrejšia podlaha, keďže je pri sprchách.

  Isteže má sauna pár chýb. Neodporúčam napríklad návštevu bazéna pre riziko kožných chorôb, tá voda je dosť hnus. Zariadenie je staré, ale nepôsobí zanedbane. V ochladzovacom bazéne som však neobjavil zásadné chyby, voda je nepretržite filtrovaná, výskyt občasných nečistôt je v bežnej norme (studená voda neprenáša infekcie v takej miere a navyše je tam jasne uvedené, že sa treba predtým aj potom osprchovať, čo som si všimol, že všetci dodržiavajú). Všetky tri sauny sú výborné a z hygienického hľadiska v nich nevidím problém, možnosť ochladenia vonku je tiež výborná. Máloktorá sauna v Bratislave má aspoň nejaký ochladzovací bazén s primerane studenou vodou. Na Furste oceňujem, že tam nepúšťajú priblblú ezoterickú hudbu a tiež to, že spoločenské priestory (mimo sáun) sú riadne osvetlené, pretože pri oddychu si chcem čítať a nie cítiť sa ako v kobke.

  Nebol som tam ešte po plánovanej rekonštrukcii, ale aj bez nej je to bratislavský nadpriemer.

 3. Kristina píše:

  V saune Furst sme boli po prvy krat v stredu. A musim povedat, ze bolo fakt super a radi sa zasa vratime. Moj muz si chcel hned kupit permanentku. V prvom rade, prostredie bolo ciste – vsade. Aj bazeny boli ciste. Ludia, ktori tam boli – evidentne neboli v saune prvy krat. Boli tichi, pouzivali sprchu a v saune sedeli nahi – lebo tak je saunovanie najefektivnejsie. Zrkadiel tam zopar bolo – ale vsimla som si ich len preto, lebo som citala pred navstevou tuto prehnanu recenziu. V skutocnosti treba povedat, ze nejde o ziaden luxusny welness, kde hra otravna relaxacna hudba a je tam pritmie… ale nenajdete tam ani ludi, ktori chodia do wellnessu, lebo je to teraz v mode (casto dokonca v plavkach!!!), a pritom nemaju ani ponatia o tom, ako spravne saunovat, ako sa v saune spravat, navyse su hlucni a otravni. Sauna Furst je proste sauna… nie wellness pre hanblive slecinky…

 4. jana píše:

  mi sme stale spokojni v saune,ked niekdo nie je velmi naročny i dokaze prehliadnut aj male nedostatky jana

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.