Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Rímske kúpele Podhájska: Aj tu si môžete užiť unikátnu liečivú vodu ako z Mŕtveho mora či sauny

4.5. 2017Denisa34256x3

Nie je to tak dávno, čo na našom blogu pribudol článok o “zázračnej” vode ako z Mŕtveho mora, ktorá vyviera v dedinke Podhájska. V článku sme spoločne mrkli na bazény zimnej prevádzky Termálneho kúpaliska. Liečivú vodu podobnú zložením tej z Mŕtveho mora však nenájdete len na tomto kúpalisku, ale tiež hneď vedľa neho v Rímskych kúpeľoch v hoteli Energy I.

Ak viete trafiť na kúpalisko v Podhájskej, tak Rímske kúpele budú hračka. Stačí totiž pred hlavnou bránou areálu kúpaliska odbočiť vľavo a po ľavej strane nájdete spomínaný hotel Energy I.

Rímske kúpele v Podhájskej vs. Termálne kúpalisko v Podhájskej – v čom je rozdiel?

Neviem akým zázrakom, ale v jeden deň sa nám podarilo navštíviť všetky tri možnosti kúpania v Podhájskej. Najprv sme namierili do bazénov zimnej prevádzky termálneho kúpaliska, potom do Rímskych kúpeľov v hoteli Energy I a bodkou bolo wellness centrum Aquamarine, ktorý je súčasťou kúpeľného areálu. 

Každé z nich je v niečom iné, preto aby som vám možno uľahčila rozhodovanie, ktoré z nich si vybrať, poďme si pozrieť malé porovnanie všetkých troch 🙂

Termálne kúpalisko počas zimnej prevádzky má v ponuke 1 veľký kľudový bazén, jeden detský a jeden ochladzovací. Počet ľudí tu býva niekedy viac než hojný, najmä počas víkendov. Vekové zloženie (najmä v zime) zodpovedá klubu dôchodcov – práve tí patria k najpočetnejšej skupinke návštevníkov. Cena počas zimnej prevádzky je 2,70/hodinu a počas letnej prevádzky 6€ (alebo 7€ – podľa sezónnej špičky) na celý deň do celého areálu a všetkých bazénov. Vzhľadom na množstvo bazénov je táto cena naozaj priaznivá.

Wellness centrum Aquamarine je síce v rámci areálu Termálneho kúpaliska, ale vstup do neho sa platí separátne. Je na vás, akú vstupenku si vyberiete, ale napríklad 3-hodinová do bazénov v Aquamarine vás vyjde na 11€. Vybudovaním wellness centra Aquamarine konečne v Podhájskej pribudol aj saunový svet. Za ten si na 2 hodiny priplatíte 9€. Z bazénov je v ponuke jeden veľký vnútorný s rôznymi vodnými atrakciami a jeden vonkajší kľudový. Návštevníci Aquamarinu v Podhájskej sú skôr mladšieho dáta vydania, dôchodcov tu nájdete v podstate celkom málo. 

Rímske kúpele sú treťou alternatívou, kde môžete poliečiť svoje kosti a neduhy v liečivej vode podobnej tej z Mŕtveho mora. Dalo by sa povedať, že je to malá zmiešanina Termálneho kúpaliska a wellness centra Aquamarine. Vekové zloženie je tu z “každého trošku” a aj ponuka bazénov a služieb je tu mix predchádzajúcich dvoch. 

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Bazény v Rímskych kúpeľoch v Podhájskej

Voda vyvierajúca v Podhájskej je skutočne unikátna. Svojím zložením sa totiž podobá vode z Mŕtveho mora a preto je mimoriadne liečivá. Obsahuje najmä lítium, bromidy, jodidy, zlúčeniny vápnika, sírany a iné minerály, ktoré pôsobia blahodárne pri ochoreniach dýchacích ciest, pohybového aparátu a aj srdcovo-cievneho systému.

Liečivú vodu si v Rímskych kúpeľoch môžete vychutnať najmä vo veľkom sedacom bazéne, ktorý je celý prekrytý strechou. Či prší, či pečie, v Rímskych kúpeľoch vám to môže byť vďaka streche jedno.

Bazén sa nesie skutočne v duchu rímskych kúpeľov. Rímske stĺpy, oblúky aj sochy pôsobia na oko v celku pekne.

Druhá možnosť kúpania sa v termálnej liečivej vode je vonkajší menší bazén, ktorý nájdete v záhrade hotela. Okolo vonkajšieho bazéna je množstvo lavičiek. Počas slnečných dní sa tu môžete vykotiť hore značky a nasávať teplo slnečných lúčov.

Týmito dvoma bazénmi však ponuka Rímskych kúpeľov ešte nekončí. Za príplatok sa môžete nechať vymasírovať v jacuzzi alebo v perličkovom bazéniku – tzv. Kleopatrinom kúpeli. 

Sauny v Rímskych kúpeľoch 

Rímske kúpele sú niečo medzi termálnym kúpaliskom a wellness centrom Aquamarine aj preto, že tu nájdete nielen bazény, ale aj sauny. Téma starovekého Ríma sa nesie aj “saunovým svetom”. Ten vak už poriadne nahlodáva zub času. Počas našej vizity tohto wellness, bohužiaľ, sauny neboli ešte spustené (sú až od poobedia), no ako wellness prieskumníkom nám nedalo a išli sme ich aspoň omrknúť. 

Nerada, ale musím povedať, že prvé nás v tomto wellness teda neovalilo teplo, ale smrad. So smradom vo vychladnutých, najmä parných saunách, sa potýkajú v nejednom wellness, no nech mi hovorí kto chce, čo chce, pre mňa je to jednoznačne vizitkou starostlivosti o sauny a hygienu.

Smrad bol v parnej bylinkovej aj v soľnej saune, o štipku lepšie na tom bola fínska a slovenská suchá sauna. Stále však nič moc. Celé wellness bolo jednoducho zatuchnuté a ušmudlané vodným kameňom. Za dodržiavanie zásad správneho saunovania a saunovanie bez plaviek by som tu tiež ruku do ohňa určite nedala.

Plus si zaslúži ochladzovací bazénik, ktorý bol aspoň jemne oddelený od centra diania a výhľadu zo sáun.

Téma rímskych kúpeľov sa niesla bazénom aj saunami, no veľmi rýchlo sa skončila v oddychovej miestnosti. Keď sem človek vojde, tak premýšľa, či sú dvere do oddychovky nejakým časovým strojom. Niekde asi soudrzi museli udělat chybu.

Namiesto Ríma tu nájdete kombo starej chaty a krčmy. Drevené masívne lavice, nepohodlné drevené lehátka, na ktorých sa leží ako na dereši, stredoveký luster a umelé kvety. Čerešničkou na torte je rodinka z Čiech, ktorá hrá za stolom karty 🙂 

Plusy Rímskych kúpeľov v Podhájskej:

 • príjemný veľký sedací bazén s liečivou vodou
 • termálna voda je zložením podobná vode z Mŕtveho mora
 • vonkajší bazén a záhrada, kde sa dá za pekného počasia príjemne oddychovať
 • cena vstupu je variabilná podľa času príchodu a dĺžky pobytu. Napríklad pri príchode do 16:00 si za hodinu zaplatíte 4,5€/2 hodiny (alebo 2,7/hodina), samostatný vstup do sáun stojí 7,50€/2 hodiny, ale v kombinácii so vstupenkou aj do bazéna na celý deň vás takýto relax vyjde len na 13€. Variantov majú v Rímskych kúpeľoch naozaj veľa 🙂
 • osadenstvo bazénov nie je čisto dôchodcovské, skôr je to mix všetkých vekových kategórií
 • v cene vstupu do sauny je aj plachta
 • možnosť masáží alebo privátnej hydromasážnej vane
 • Rímske kúpele sú otvorené každý deň (Termálne kúpalisko je každý pondelok zatvorené – okrem prevádzky v špičke leta)

Potrebujete ubytovanie v Podhájskej? Tu je návod, ako si ho rezervovať rýchlo a jednoducho a pritom ušetriť >>>

Mínusy Rímskych kúpeľov v Podhájskej:

 • saunový svet je v prevádzke až od poobedia
 • vychladnuté sauny boli zatuchnuté
 • nedodržiavanie bezplavkovej zóny v saunách
 • rímske kúpele začínajú byť trochu ušmudlané od vodného kameňa a usadenín
 • nepohodlné lehátka v oddychovej miestnosti

Náš názor na Rímske kúpele v Podhájskej

Ak sa chcete rochniť vo vode za každého počasia a nemáte úplne potrebu sa kúpať v spoločnosti babiek a deduškov, tak Rímske kúpele v hoteli Energy I. môžu byť alternatívou. Navyše, ak sa chcete aj lacno (otázkou však je, či aj zdravo a pohodlne) vysaunovať a vaše nároky nie sú príliš vysoké, tak Rímske kúpele vás radi privítajú. Podhájska má pre každého niečo, je len na vás, čo si vyberiete 🙂 Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. Alino B píše:

  Ja a moja rodina sme tieto rímske kúpele navštívili viackrát a hneď nám prirástli k srdcu, začali sme tu do Energy chodiť pravideľne. Po kúpeli sme sa sa výborne najedli v Energy 2 a išli sme domov. Čo sa nám však nepáčilo, bola horúca voda, ktorá bola určite vyššia ako uvádzaná 36 st.C v prospektoch. Nič na tom nezmení ani fakt, že viackrát v bazéne mládenec s personálu akože meral teplotu. Buď sa len tváril, že meria teplotu, alebo mal zlý teplomer. Po chvíli sme tak ako ostatní návštevníci museli opustiť bazén a ochladzovať sa kde sa len dalo aby nám nebolo nevoľno. Odporučených 20 minút bolo tak na infarkt. Aké bolo naše prekvapenie na rok 2018? Ceny!!! Dvojhodinový vstup zdražel o 50 centov, ale celodenný išiel hore skoro o 100 percent. V 2017 roku stál celodenný vstup 7, alebo 7,50€ a na tento rok už 12 €, viď cenník. Smutné, však?

 2. Vlado píše:

  To fakt? Sa pomiatli?

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.