Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Recenzia: wellness v Hoteli Atrium

21.2. 2014Denisa6811x2

Wellness- Hotel Atrium

Najprv práca, potom pláca… Alebo, tak ako v našom prípade, wellness :).  Po dlhom pracovnom ťažení sme si to namierili opäť do krásneho prostredia vysokých Tatier – do hotela Atrium v Novom Smokovci.

Výlet to bol síce plánovaný, ale akosi sme to už nemohli vydržať a vyrazili sme do Tatier o deň skôr. Chybička sa vlúdila a my sme si zabudli k voučeru, čo sme dostali na dve noci, priobjednať ešte jednu. Zachránil nás verný pomocník a pre niekoho aj spoločník, internet v mobile.

Náš malý tip:

Ak sa chystáte objednávať ubytovanie, porovnajte si ceny na booking.com s ponukou hotela. Môžete totiž ušetriť aj polovicu, tak ako my. Namiesto 90€ na noc, ktorú nám oznámila recepčná hotela Atrium cez telefón, sme rezerváciou cez booking platili len 45€ :).  Pre zahraničných turistov sú zrejme iné taxy :).

wellness hotel Atrium Nový Smokovec Vysoké Tatry

Hotelové wellness v Atriu je pre ubytovaných hostí zdarma. Radovánky v ich saunách si môžu však užiť aj okoloidúci pocestní za cenu 16€ na dve hodiny.

Wellness je v prevádzke v pondelok –piatok v čase 16:00-24:00 a v sobotu – nedeľu v čase 10:00-24:00, čo počas týždňa považujem za malú nevýhodu.

Viem, že je to tak pod Tatrami vo väčšine hotelov, no v prípade, že je škaredé počasie, alebo človek nie je práve športový nadšenec, tak musí hľadať zábavu inde. Plachty sú zdarma a rozdáva ich recepčná hotela.

Wellness v Hoteli Atrium je ďalší z kategórie prerobeného suterénu. Musím však uznať, že táto premena pivnice na wellness sa v skutku podarila. Z wellnessu síce nie je výhľad na úpätia zasnežených  hôr, ale o príjemnú atmosféru sa stará tlmené svetlo, kamenný obklad a horiace sviečky v celom wellnesse.

Vysaunovať sa dá v dvoch fínskych a troch parných saunách (lipová, eukaliptová, bez arómy) a oddychovať sa dá v dvoch tepidáriach alebo jednej veľkej vírivke, do ktorej je mimochodom vstup len v plavkách. Okrem toho je tu zóna zážitkových spŕch s ochladzovacou drevenou kaďou.

wellness hotel Atrium Nový Smokovec Vysoké Tatry - parná sauna

Pohodová relaxačná idylka má však jednu chybu – bowlingové dráhy priamo nad wellnessom. Najmä večer, keď je zábava v bowlingovom bare v plnom prúde a bowling sa hrá o stošesť, sme si vo wellnesse chvíľami pripadali ako diváci v prvej rade.

Na tento „detail“ v Atriu nejako pozabudli a tak sa teda tento útok bowlingových hráčov  občas snažia prekryť hlasnou relaxačnou hudbou. Bohužiaľ, veľmi to nepomáha.

Tento krát nám kľud , mier a pohodu vo wellnesse nepokazil len hluk zhora, ale aj hluk zdola, teda lepšie povedané z východu. V hoteli sa totiž vyrojil autobus ruských turistov.

Možno ste už počuli, že ruskí turisti sú postrachom všetkých hotelov, ale toto bola teda extra vzorka. Okamžite obsadili všetko čo sa dalo a pre nich typickým, veľmi hlučným spôsobom to teda roztočili. Bobríka odvahy udeľujeme personálu, ktorý sa rusov akoby odtrhnutých z reťaze, snažil niekoľkokrát spacifikovať. Škoda, že to na nich veľmi neplatilo.

Plusy Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Rozmanitosť sáun
 • Veľká vírivka
 • Automat na vodu
 • Dizajn
 • Klasické masáže aj masáže Sothys
 • Milý personál

Mínusy Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Bowlingová dráha nad hlavou – hlučná najmä večer
 • Wellness nie je bezplavková zóna (do vírivky je vstup len v plavkách a tak sa mnohým nechce stále prezliekať a saunujú sa v plavkách)
 • Detail ale predsa – nezakryté skrutky vo fínskej saune – pekne som sa na nich zopárkrát popálila
 • Otváracia doba počas týždňa až od 16:00

Plus/Mínus Hotela Atrium*** v Novom Smokovci :

 • Wellness do 18:00 aj pre deti
 • Vstup aj pre verejnosť

Čo dodať na záver recenzie na Hotel Atrium a jeho wellness?

Wellness v hoteli Atrium v Starom Smokovci môže byť celkom príjemné spestrenie pobytu pod Tatrami. Za cenu 45€ tu môžete prenocovať, naraňajkovať sa a dokonca si do sýtosti užiť aj wellness, ktorého inak príjemnú atmosféru a oku lahodiaci dizajn, kazí len hluk z bowlingovej dráhy nad hlavou. Ako tak sa mu dá vyhnúť počas dňa, pokiaľ však nie je škaredé počasie a turisti netvrdnú na hoteli 🙂

Celkové hodnotenie wellness v Hoteli Atrium

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

Skúsili ste už oddych v hoteli Atrium? Boli ste spokojní, alebo by ste niečo zmenili? Podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch pod článkom.Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. Hkatka píše:

  My sme v tomto hoteli boli dva krát. Prvý raz to bolo v pohode, vo welnesse sme boli skoro sami a tak sme si mohli užiť všetky výhody s týmto spojené. No tento rok sme boli nemilo prekvapení. Do sauny chodili ľudia bežne v plávkach!!! Nikto tam nebol, čo by návštevníkoch taktne upozornil na tento prešľap. Ľudia zo sauny hneď skákali do vírivky (ani sa neunúvali osprchovať) takže celé, celé zle. A mokrí išli potom zase do sauny ako ináč v plávkach…. V saunách už nebola vôňa, ale smrad. Predtým sme zažili saunový svet v Tatralandii, dosť drahý, ale stál za to. Atrium bol len slabý odvar.

  • Denisa píše:

   Ďakujeme, Katka, za informácie. je škoda, že to ide takto v hoteli Atrium dolu vodou. Neostáva nič iné, než priať im, aby sa polepšili…

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.