9 krát ÁNO – 2 krát NIE = privátne wellness 7 Spa v Bratislave

7.8. 2014 Denisa 20227x 4

Poznáte ten čas, keď sedíte pri práci, na okná bubnuje letný dážď a najradšej by ste nepohli ani prstom?

Áno? Tak sa tešte!

Máte totiž skvelú zámienku prelúskať zľavové portály a vyraziť za sladkým relaxom do nového wellness.

7 Spa - privátne wellness Bratislava

My sme tak natrafili na privátne wellness 7 Spa v Bratislave, ktoré sľubovalo 2 hodiny v luxusnom prostredí pre 2-5 osôb za 28€. Stačila telefonická objednávka a už sme sedeli v aute 🙂

Privátne wellness 7 Spa sa nachádza v centre Bratislavy a robili sme si naň zálusk už dlhší čas.  Objavili sme ho pri návšteve zážitkovej reštaurácie Benihana, ktorá je hneď vedľa. (Fotky aj video z tohto zážitku nájdete na konci recenzie 🙂 )

Po zazvonení nám strážnik otvoril dvere a my sme mohli vojsť do elegantnej, naozaj krásnej, vstupnej haly. „Idete do wellness? Tak nech sa páči, môžete ísť výťahom na -1“.

7 Spa - privátne wellness Bratislava

Dole nás už čakal wellness recepčný, ktorý nám nadelil uteráky a plachty, ukázal nám šatne a ako jeden z mála upozornil na to, že pred saunou sa treba osprchovať (mohol ešte dodať prečo a bolo by to skvelé 🙂 ).

Oddelené dámske a pánske šatne boli tak, ako celé  priestory wellness, veľmi elegantné a dobre vybavené. Po prezlečení nás ešte previedol celým wellnessom a kardiozónou (malé fitness so strojmi na kardio cvičenie), ktorá je tiež v cene vstupu.

Na úrovni vybavená kardiozóna vyzerala lákavo, len neviem, kedy jej možnosti využiť. Saunovať sa ihneď po cvičení alebo cvičiť po saunovaní, to je prilievanie oleja do ohňa a hazard so zdravím! (Viac o tom, prečo nie vhodné cvičiť ihneď pred alebo po saune, sa dočítate tu..)

Čo ponúka wellness 7 Spa?

Po príchode do oddelenej wellness zóny sme si hovorili „Waw, tak takto by malo vyzerať každé privátne wellness“. Čakala tu na nás fínska sauna, parná sauna, ochladzovací bazénik, jacuzzi, sprcha vichy a oddychový priestor.

Sauny boli naozaj skvelé, najmä fínska bola krásna a v nadštandardnom prevedení. Na kvalite a ani na cene tu určite nešetrili. Nechýbalo ani vedro s vodou a v parnej hadica na osprchovanie lavice. Nemôžeme inak, než nadeliť samé plusy 🙂

Avšak je veľká škoda nepríjemných detailov, ktorým sa tu mohli rozhodne vyhnúť. Bez nich by sme totiž toto wellness pasovali za jedno z najlepších privátnych wellness v Bratislave. (Veríme, že nabudúce už budeme milo prekvapení 🙂 )

Nasledujúce dve chyby by mali byť už odstránené, preto budeme radi, ak nám dáte vedieť, či už je všetko OK 🙂

Prvé schladenie v ochladzovacom bazéniku prinieslo aj prvé schladenie nadšenia. Steny aj dno bazénika boli na dotyk mierne slizké a na dne bol usadený piesok a iný nie príliš lákavý materiál. Dalo sa to síce prežiť, ale tomuto sa v „luxusnom wellness“, ako sa sami označujú, mohli naozaj vyhnúť.

Nasadiť plynové masky, ide sa do vírivky!

7 Spa - rivátne wellness Bratislava - jacuzzi

Druhá „perlička“ na nás čakala v jacuzzi. Okrem perličkovej vodnej masáže nás vo vírivke prekvapil ukrytý bonus.

Je nám jasné, že privátne wellness nesie so sebou aj isté možné riziká v podobe biologického materiálu, ktorý je treba patrične chemicky spacifikovať 🙂 , avšak v tejto vírivke to s bazénovou chémiou naozaj prehnali.

Smrad, aký vychádzal z vody po spustení trysiek, nás začal tak dusiť, že sme po dvoch minútach vystrelili ako rakety k oknu nalapať sa čerstvého vzduchu. Že je voda vo vírivkách viac cítiť po chémii, tak s tým sa stretávame pomerne často, avšak toto bol naozaj extrém!

Plusy privátneho wellness 7 Spa v Bratislave:

 • Príjemný dizajn
 • Zapožičanie uteráka aj plachty
 • Kvalitné sauny
 • SOS tlačidlá v saunách
 • Vedro s vodou vo fínskej a hadica na osprchovanie lavice v parnej saune
 • Možnosť objednať si občerstvenie z vedľajšej japonskej reštaurácie
 • Možnosť masáží
 • Príjemná relaxačná hudba
 • Súkromie

Mínusy privátneho wellness 7 Spa v Bratislave:

 • ochladzovací bazénik by si zaslúžil vydrhnúť
 • dusivý smrad chémie vo vírivke

(Od majiteľov tohto wellnessu sme už dostali informáciu, že tieto závady boli odstránené, preto budeme veľmi radi, ak nám dáte vedieť, či bolo všetko v poriadku 🙂 )

Plus/ Mínus súkromného wellness 7 Spa v Bratislave:

K dispozícii kardiozóna – ak ju využiť, tak odporúčame jedine s dlhším časovým odstupom

Náš celkový názor na privátne wellness 7 Spa v Bratislave

Oddych v tomto wellnesse sme si napriek 2 chybám, ktoré nás tu prekvapili, celkom príjemne užili. Pekný dizajn a relaxačná hudba spravili svoje. Úplne v pohode by sme zniesli aj 3 hodinky, dve boli dosť málo. Škoda, preškoda, že bazén aj jacuzzi neboli v 100%tnom stave (Tieto chyby by mali byť už odstránené, tak budeme radi, ak nám napíšete, či bolo všetko OK 🙂 ). Veríme však, že si na to prevádzkovatelia dajú pozor. Ak teda hľadáte súkromné wellness v Bratislave, 7 Spa vás možno prekvapí.

Hodnotenie wellness 7 Spa v Bratislave

Čistota: * * *
Ochota personálu:  * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena/služby: * * * * *
Celkovo: * * * *

TIP NA ZÁVER: Hneď vedľa 7 Spa sa nachádza už spomínaná reštaurácia Benihana, ktorá určite stojí za návštevu. Kuchári tu pripravujú jedlo priamo pred vami, spievajú, tancujú, flambujú… 🙂 Zoberte svoju rodinu či priateľov na večeru sem a o skvelý zážitok a výborné jedlo budete mať postarané. Veď pozrite sa sami:

Boli ste už vo wellness 7 Spa v Bratislave? Akú ste mali s týmto wellness skúsenosť vy? Svoje postrehy nám napíšte do komentárov nižšie.

Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. Jana píše:

  ďakujeme za recenziu, spomínané závady sú už vyriešené 🙂

  • Denisa píše:

   Výborne, to sme radi, pretože bola by škoda, keby také detaily kazili dojem. Dáme vedieť aj naším fanúšikom 😉 A ďakujeme za info 🙂

 2. Laco píše:

  Kým som teda bývaval klientom velnessu 7spa, stretával som sa pomerne často s drobnejšími problémami, raz nefungovalo to, raz zase ono. Spravidla nefungovala tá časť výrivky, ktorá vháňa vzduch do vody zo spodu a tým umožňuje perličkovému efektu bubliniek. Vždy sa to však spravilo, ba som v spolupráci s jedným klientom, čo sa v tejto oblasti orientuje, našiel amatérsky spôsob, ako chorľavú výrivkuspojazdniť, čo sa mi vďaka slušnému tzv. slepeckému hmatu i darilo.
  Akási nultá nepríjemná skúsenosť s týmto pracoviskom sa mi prihodila v jeden deň, keď som si zaplatil celodenný vstup a po troch hodinách ma poslali preč, s oddôvodneným, že je Jóga…. Nešlo mi to pod nos, ale čert ber, občas sa i majster tesár utne.
  Prvá vážnejšia skúsenosť, ktorá na dlho prerušila moje návštevy tohoto velnesssu nastala v jedno krásne ráno, keď som už bol na ceste na pracovisko, ako obvykle vopred objednaný. Volá mi pani, že nech neidem, že sa rozhodli vypustiť výrivku, pričom na fakt, že som už na ceste reagovala tým, že ona nevie čo teda počať, náhradné riešenie napr. inú procedúru, či masáž sa neunúvala navrhnúť. Tak som teda do 7spa chodiť prestal, bo tento prístup k zdravotne znevýhodnenému človeku a zároveň dlhodobému pravideľnému zákazníkovi mi neprišiel práve korektný.
  Dnes som si však povedal, že 7spa dám ešte druhú šancu, bo velness v obchodnom centre Retro, kam tiež rád chodím sa nachádza až v podkroví obchoďáku a poslepu je tam ťažko trafiť – obtiažne je nájsť schodisko vedúce do podkrovia. Zavolal som teda do 7spa, kde som po predstavení sa povedal toto: “Rád by som šiel k vám do výrivky, bolo by to možné? Nemáte tam žiadnu akciu, či okolnosť, čo by tomu bránila?” Po kladnej odpovedi som sa teda vydal na cestu, čo obnášalo i kus cesty taxíkom, bo priamo do 7spa sám netrafím, čo trošku zvyšuje náklady na akciu samotnú, no mne samému to už nevadí.
  Po príchode a prevzatí kľúčov mi pani s úsmevom bez sentimentu vyzradila, že polovica výrivky nefunguje a že mi to zabudla povedať, ku cti jej slúži, že mi chcela dať zľavu 4 eurá zo vstupného. Vravím si, pozriem sa ja na to, veď už som neraz výrivku rozbehol, no nezdalo sa mi to byť úplne fér, direkt som sa v telefóne pýtal na možnosť použitia výrivky a dostal som kladnú odpoveď. Po vstupe do vane -, ktorá mimochodom mala drobátko kĺzavý povrch, čo nebudí dojem vysokého higienického štandardu a už vôbec nie luxusu, hoc design budovy a interiéru zdanie luxusu budí -, som sa dal do obhliadky. A veru výrivka neplnila svoju funkciu, nech som robil čo robil… Priznám sa, nepadlo mi to dobre a čertovsky som sa napaprčil, veď kôli tomuto som sem meral cestu. Nuže som sa rýchlo zbalil a takrečeno ťahal čiaru. Nik si môjho náhleho odchodu nevšimol, pokúšali sa mi dotelefonovať asi o tretej poobede, no nemal som dôvod to brať, moja noha už do tohoto velnessu určite nevstúpy, pričom kebyže si personál dá záležať na službách a korektnom prístupe, mohol to byť najlepší Blavácky velnessík. Ono by bolo bohate stačilo na webovkách 7spa.sk zverejniť info o tom, že výrivka nefunguje s tým, že na oprave pracuje spoločnosť na to určená a mne do telefonu povedať správnu informáciu o tom, že výrivka nie je plne funkčná a nevodiť ma za nos.
  Aby som len nenadával, hodno zmieniť, že som napokon skončil vo vyššie zmienenom velnesse v Retrosport, kde im výrivka vždy fungovala, personál mi nikdy nepodsúval nepravdivé informácie, mám na ich pracovisku doživotne 50% zľavu kôli svojmu zdravotnému postihu, raz som z dôvodu sanitárnych prác na velnesse mal tú česť byť výnimočne uvedený do ich tzv. privátneho velnessu, kde je pravda úplne iné vstupné, pričom ja som ho mal klasicky svoje zvýhodnené. Nie, že by tento velness nemal zápory, no určite to nie sú skutočnosti, ktoré by si personál zavinil svojou nedbanlivosťou sám.
  Záverom, nie je všecko zlato, čo sa bliští, ono keď ten jagot nevidíme, tak sa môžeme sústrediť na to ostatné, čo síce nie je zlato, ale poteší rovnako dobre, ak nie lepšie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.