Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Luxus menom Kempinski

27.3. 2014Denisa12504x0

Hotel Kempinski River Park Bratislava

Najluxusnejší z luxusných bratislavských hotelov. Asi tak by sa dal opísať 5* hotel na brehu Dunaja, Hotel Kempinski. Detaily robia celkový dojem a poviem vám, v tomto hoteli sme sa mali ako vo vatičke.

Hotel Kempinsky, súčasť bratislavského River Parku, už svojím menom a tradíciou sľubuje kvalitu. Celkový počet izieb 231 je rozdelený do niekoľkých kategórií, od štandardných, cez suity až po prezidentský apartmán. Rozdiel v cene izieb ovplyvňuje nie len typ izby, ale aj to, aký výhľad z neho hostia budú mať. Za impozantný výhľad na Dunaj si musíte priplatiť.

Všetky izby sú ladené do svetlých tónov. Materiály a vybavenie sú kvalitné a elegantné. Veľká posteľ s kopu vankúšov nastajlovaných ako z časopisu o bývaní bola naozaj lákavá. Každá kúpeľňa v Hoteli Kempinsky  je obložená mramorom a má vaňu aj sprchový kút. Klasický repertoár kúpeľňového vybavenia nechýbal, šampóniky, mydielka, kondicionér na vlasy a ďalšie drobnosti sú samozrejmosťou.

V kúpeľni som sa vyľakala 🙂

Hotel Kempinski River Park Bratislava

Keď som si v kúpeľni odbavovala svoje skrášľovacie procedúry pred odchodom na večeru, niekto mi stále za chrbtom vydával dychtivé zvuky. Obzriem sa prvý krát, nič. Zase som to počula. Otočím sa, ale nikto za mnou nestál! Úplne som zmeravela.

S malou dušičkou som vyšla z kúpeľne a spýtala sa Martina: „ty to nepočuješ?“. Nechápavo na mňa pozeral a povedal , že nie. V tom tie zvuky zazneli aj v izbe…

Viete čo nasledovalo?

Po tom, čo mi spadol balvan zo srdca, som sa z chuti zasmiala. Martin mal totiž pustenú telku a práve dávali nejakú scénu z trileru a keďže v Hoteli Kempinski dbajú na detaily, tak aj v kúpeľni je nainštalovaný reproduktor z televízora. Na tento fakt som nebola pripravená 😀 . Dostali ma.

Hotel Kempinski River Park Bratislava

Najväčší pocit ako vo vatičke v Hoteli Kempinsky v River Parku som mala po návrate z večere.

Medzičasom totiž našu izbu navštívila chyžná, poskladala vrchnú prikrývku z postele, odložila prebytočné vankúše,  poodkryla paplón, premiestnila mydielka a šampóny z umývadla na poličku v sprche, upratala čo sme stihli rozhádzať  a doplnila minerálku, ktorá je mimochodom zdarma.

Pre tých, ktorí dostanú nečakanú chuť na niečo z minibaru, je výber slušný. Výberový alkohol a pochutiny sú taktiež aj za slušné ceny.

Strava v Hoteli Kempinski

V hoteli Kempinski River Park sme absolvovali raňajky. Pri vstupe nás hosteska ponúkla „power-shotom“ – poldecákom čerstvej ovocnej šťavy. Výber raňajkových bufetových stolov bol naozaj pestrý, našli sme tu dokonca aj ovčie jogurty, domáce džemy netradičných kombinácií, lososa, chrumkavé pečivo, čerstvé ovocné šťavy, skrátka všetko ako sa patrí na 5*. Pre náročných je pripravené raňajkové menu na objednávku, ktoré ponúka napríklad aj kaviár.

Aj hotelová reštaurácia River Bank ponúka len to najlepšie z najlepšieho, v kuchyni sa používajú BIO potraviny. Pravidelne pripravujú tematické branche, kde si môžete vychutnať skutočné lahôdky v primeranej cene.

Hotel Kempinski River Park Bratsilava - Rolls Royce

Nechýbal ani Rolls Royce

Tí z vás, ktorí občas okolo Kempinski na brehu Dunaja prejdete, ste si už možno všimli nablýskaného Rolls Royce pred vchodom so štýlovo vyfinteným šoférom a poslíčkom.

Všetci ubytovaní hostia majú jednu jazdu denne na jedno z miest v rámci Bratislavy zdarma (Hviezdoslavovo námestie, Aupark, Eurovea). My sme si za cestu na Hlbokú ulicu pod stanicou priplatili 19€. Trochu drahý taxík, ale stál za to. Už chápem, čo tí milionári na tom Rollse vidia :).

Wellness v Hoteli Kempinski River Park

Čo by to bolo za hotel, keby nemal poriadny wellness. Aj tento sme si vyskúšali na vlastnej koži a recenziu naň si môžete prečítať tu.

Celkový dojem z Hotela Kempinsky River Park

Krásne izby, skvelé jedlo, veľmi milý personál a luxus na každom kroku sa naozaj oplatí vyskúšať. Ubytovanie cez booking.com s výhľadom na hrad sa hýbe od 169€/noc (paradoxne cez víkend bývajú ceny nižšie). Ak chcete prekvapiť svoju partnerskú polovičku niečím výnimočným alebo si chcete len tak vyhodiť z kopýtka, tak Hotel Kempinski v Bratislave vrelo odporúčame. Tomuto hotelu totiž nemáme čo vytknúť :).

Naše hviezdičkové hodnotenie:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Izby: * * * * *
Strava: * * * * *
Vybavenie: * * * * *
Dostupnosť: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Poznámka pre našich čitateľov! Hotel zmenil názov z Kempinski Hotel River Park na Grand Hotel River Park.

Už ste boli v Hoteli Kempinksi River Park v Bratislave?  Ako sa vám tam páčilo? Vrátili by ste sa? Podeľte sa so svojimi skúsenosťami s týmto hotelom v komentároch pod článkom.


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.