Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Vykúpte sa v liečivom bahne! Zrkadlisko a Bahnisko v Piešťanoch je dostupné aj pre vás!

23.8. 2013Denisa59939x31

To, že Kúpele Piešťany sú najznámejšie na Slovensku a aj vďaka nim poznajú náš kúsok zeme v zahraničí, možno ani netreba spomínať. Za liečivou vodou a sírnym blatkom sem cestujú tisíce turistov zo všetkých kútov sveta.

Tradícia, kvalita služieb a zdravotnej starostlivosti, ale najmä „tekuté zlato“ vyvierajúce zo zeme, sú ako mucholapka na bohatých zahraničných dôchodcov a arabov z Blízkeho východu.

Ako si však dopriať luxus týchto tradičných procedúr a krásneho prostredia aj bez našľapanej peňaženky a drahého liečebného pobytu? Úplne jednoducho. Zastavili sme sa na hodinku v Kúpeľnom dome Irma a dali si relax v liečivej vode a bahnisku.

Kúpeľný dom Irma nájdete veľmi jednoducho. Ak ste ešte v Piešťanoch neboli, tak si dajte povinnú fotku s pánom lámajúcim barlu a prejdite ponad Váh. Mostíkom sa dostanete do kúpeľného areálu, ktorý je mimochodom nádherný. Kúpeľný dom Irma je hneď druhá budova po pravej strane.

Na kúpeľnej recepcii sme si za cenu 15€ kúpili vstupenku – časenku. Keďže sme išli takpovediac „naslepo“ a neboli sme dopredu objednaní, museli sme si 2 hodinky počkať. Aspoň sme mali čas ochutnať piešťanskú kuchyňu 🙂

Užitočné info: Najlepšie je sa do Bahniska a Zrkadliska vopred objednať a to na e-mailovej adrese recepciairma@spapiestany.sk. Odpovedajú pomerne rýchlo a ak do mailu napíšte aj svoje telefónne číslo, je možné, že vám aj zavolajú späť. 

Dámy vľavo, páni v pravo

Šatne, zrkadlisko aj bahnisko sú pre pánov a dámy oddelené. Pred šatňou sme mali počkať na milú tetu, ktorá nás pustila dnu a všetko nám vysvetlila.

Musím povedať, že šatne v Kúpeľnom dome Irma, sú tie najkrajšie, v akých sme kedy boli. Nuž plechové skrinky nie sú nič pre solventných turistov, a tak aj šatne si vyžiadali nóbl prevedenie.

V šatni sme sa zabalili do plachiet a milá pani nás zaviedla do zrkadliska – bazéna s liečivou termálnou vodou s teplotou 38-39°C. Do bazénov sa chodí bez plaviek, pre hanblivejších majú kúpacie zásterky. Mne sa pošťastilo, že som bola v bazéne aj v bahnisku sama, takže kúpanie „na Evu“ bolo o to príjemnejšie. Martinovi robili spoločnosť traja arabskí turisti.

Bazén zrkadliska aj bahniska je predelený vitrážovou stenou, takže pobyt vo vode sme si spestrili kreslením srdiečok a iných obrázkov na zarosené sklíčka. Bola to skvelá zábavka, skoro ako hra Aktivity v bazéne :). Po 10-15 minútach po nás prišla opäť milá teta a zaviedla nás do bahniska.

Bahnisko

Bahnisko je veľký bazén pod kupolovitou strechou. Na dne bazéna je 10-30cm sírnatého blata. Samozrejme nás hneď napadlo vydolovať mazľavé liečivé blatko nohou zo dna a poriadne sa ponatierať. Veď nech je účinok čo najlepší! Účinok bol možno lepší, ale zápach pokožky po síre bol kvalitný aj po umytí mydlom :).

Po 5-10 minútach (podľa toho, koľko kto vydržal) v 39 stupňovom bazéne nasledoval 20 minútový suchý zábal. V mojom prípade bol suchý možno prvých 30 sekúnd, pretože som sa pekne vyhriata z vody a zabalená do dvoch plachiet a hrubej teplej deky začala ihneď potiť ako maratónec na 40. kilometri. V záujme zdravia som však vydržala celých 20 minút.

Po absolvovaní všetkých procedúr sme si dali občerstvenie v kúpeľnom bare s výhľadom na krásny areál. Pocit „luxusu“ a deň spestrený opäť niečím novým a nevšedným je na nezaplatenie. Takéto zážitky môžu spestriť život aj vám. Kúpele Piešťany a Kúpeľný dom Irma za pozornosť určite stoja a tak keď bude vaše telo prahnúť po liečebnom oddychu, zamierte do Piešťan.

PS: Nezabudnite si dať pred vstupom do bazénov dolu všetky šperky, pretože vám zoxidujú tak ako mne. Našťastie pár minút v čističi striebra z drogérie to rýchlo vyriešilo 🙂

PS2: Pred príchododm si radšej vždy rezervujte vstup na adrese recepciairma@spapiestany.sk.

Boli ste aj vy Bahnisku a zrkadlisku v Kúpeľnom dome Irma? Ako sa vám tam páčilo môžete napísať do komentárov pod článkom.

 


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. Jej super, zajtra tam ideme, tak som zvedava 😉

 2. Jaroslav Peter píše:

  Želám pekný deň,
  môžem prosím dostať odpoveď na otázky – 1. ako sa dá objednať do Irmy do zrkadliska a bahniska? 2.Aká je možnosť parkovania v blízkom okolí?, manželka je ZŤP, má parkovací preukaz, 3.aká je súčasná cena tejto procedúry?
  Ďakujem.
  J.Peter

  • Denisa píše:

   Dobrý deň Peter,

   objednať sa stačí telefonicky na tč. +421 033 775 7010. Priznám sa, že s parkovaním pre ZŤP Vám veľmi neporadím, na túto možnosť sme sa nezamerali a my vždy parkujeme v Auparku, ktorý je tak 5min chôdze. Avšak keď sa budete objednávať, recepčné Vám určite budú vedieť poradiť, každý z personálu je tam veľmi milý.

   Súčasná cena procedúry v bahnisku aj zrkadlisku spolu je 13,50€ – počas happy hour v čase 15-19:00, inak 14,50€. Pred týždňom sme tam práve boli cez víkend a aj mimo happy hour sme mali cenu 13,50€.

   Verím, že vám moja odpoveď pomohla a procedúru v Piešťanoch si užijete 🙂

   Denisa

 3. janka píše:

  V bahnisku a v zrkadlisku v kúpeľnom dome Irma sme boli včera. Vrelo odporúčam. Ja som tam išla s boľavými krížami a 45 minút liečivej regenerácie mi naozaj pomohlo. Personál veľmi milý, prostredie krásne. Parkovanie priamo na kúpeľnom ostrove cca 1,50e/hod. Cena procedúry je 15e/osoba = 10 min v zrkadlisku, 10 min v bahnisku, 25 min suchý zábal. Po procedúre sa dá príjemne posedieť v kaviarničke priamo v kúpeľnom dome. Keďže bola poriadna zima veľmi dobre nám to padlo, že sme nemuseli takí rozhorúčení ísť von do tej fujavice. Určite sa tam vrátime

 4. Liba píše:

  V kúpeľnom dome Irma som objednala pre rodičov v sobotu 24.4.2016 na 11:00 zrkadlisko, bahnisko + suchý zábal. Boli tam prvý krát, ja som tam tiež nikdy nebola, tak som sa pýtala cez telefón (podotýkam ochotného pána na recepcii) ako to má zhruba prebiehať.Rodičom som povedala, že tam musia nahí, alebo v zásterkách, ale že im tam všetko ochotne povedia. Mama tam bola s ďalšími 5 a ujala sa ich ochotná paní z personálu, opýtala sa ich, či tam už boli a všetko im vysvetlila. Mama bola spokojná. Ale otec tam bol len s jedným pánom a TEN pán z personálu, čo im mal pomocť, poradiť (už od pohľadu nepríjemný, otrávený, mladý chlap) sa ich ani neopýtal či tam sú prvý krát,neporadil nič.Našťastie otec opakoval všetko po tom druhom pánovi. A nakoniec sa ten pán z personálu vyparil a nechal ich tam ležať zabalených, chudák otec nevedel ako dlho tam má ležať, už ho bolelo celé telo, ten druhý pán už asi odišiel a tak otec vstal a nemohol nájsť východ atd. Už by som ho tam nedostala párom volov. Otec má 63 rokov.

 5. Olga píše:

  Keď ma začali pobolievať kĺby, či už od športu, práce, ale aj veku ( čo si samozrejme nepripúšťam) a nepomáhali žiadne mastičky, pomohli kúpele. Vyskúšala som bahnisko a zrkadlisko každú nedeľu 4 krát. Keď som piatu nedeľu vynechala, začali ma kolená bolieť. Tak strašne sa teším na túto nedeľu- hoci je to dohromady len asi 40 minút a musím cestovať – nevadí- urobíme si s mužom krásny výlet, dáme si obed a mne to urobí veľmi dobre. Obľúbila som si Irmu. Bola som aj v “napoleonských”, ale ja mám radšej IRMU. A budem tam chodiť stále.
  Vaša Olga

 6. Marinova Zdenka píše:

  Zdravím! Mám prosbu zda si u vás můžeme objednat proceduru bahnisko pro 3 ženy dne 12.7 v čase od 13 do 16 hod kdy navštívíme vaše lázně a pak se vracíme zpátky. Prosím o sdělení zda by to bylo možné za což vám předem děkují. Marinová Z

  • Denisa píše:

   Dobrý deň Zdenka,

   žiaľ rezervácie nesprostredkuvávame, ale stačí zavolať na 033/775 70 10 teda + so Slovenskou predvoľbou +421. Na tejto linke si rezerváciu vytvoríte veľmi ľahko a rýchlo 🙂

   Užite si relax 🙂

   Denisa

 7. jarmila píše:

  Jarmila Hajdinova · Casta
  prosím da sa objednat na stredu 30.8 2017 ,,zrkadlisko bahnisko masáž a potom vstup do bazéna…dakujem

  • Denisa píše:

   Dobrý deň Jarka,

   žiaľ rezervácie nesprostredkuvávame, ale stačí zavolať na 033/775 70 10. Na tejto linke si rezerváciu vytvoríte veľmi ľahko a priamo.

   Užite si relax 🙂

   Denisa

   • Mária píše:

    Dobrý deň, volám opakovane niekoľkokrát a telefón NIKTO NIKDY NEZDVIHNE. Takže je úplne zbytočné uvádzať Vaše telefónne číslo!!!

 8. jarmila píše:

  prosim nemôžem sa dovolat,kedy je najlepšie sa objednat.dakujem

 9. Mária píše:

  Vôbec nestačí zavolať na tel.č. ktoré uvádzate a vytvoriť si rezerváciu, pretože by niekto aj musel ten telefón zdvihnúť !!!

 10. Zuzana píše:

  Chcela by som sa objednat na procedury na piatok 30.3.2018 cas nerozhoduje ,skusala som aj cez recepciu sice ma prepli ale nikto v Irme nedviha telefon tak ze neviem sa objednat , mozete mi poradit? Dakujem

 11. Anna Šuleková píše:

  Dobrý deň, chcela by som si na zajtra zarezervovať 2 miesta do zrkadliska a bahniska + suchý zábal po 16 hod. Na tel.čísle 033/775 70 10 sa nik nehlási. Volala som tam už X-krát. Je ešte iná možnosť, ako vykonať rezerváciu, keďže som zo Žiliny a chcem si byť istá, že sa tam dostanem. Ďakujem za odpoveď.

  • Denisa píše:

   Dobrý deň Anka,

   žiaľ aj my sme mali naposledy problém sa dovolať a presmerovávali nás cez všetky možné klapky. Skúste ešte túto: +421 033 775 7110, prípadne im povedzte, nech vás prepoja na kúpeľnú recepciu domu Irma. Užite si relax 🙂

   Denisa

 12. Lucie píše:

  Telefon +421 033 775 7110 nemůže fungovat!!!

  Buď voláte ze Slovenska s nulou na začátku 033 775 7110, nebo z cizích zemí s mezinárodním předčíslím+421 takže +421 33 775 7110 a to už musíte dát bez nuly!!!

 13. Peter píše:

  Najvhodnejšie je objednať sa emailom. Ja som nemal nikdy problém. Za 15min som mal napísané kedy sú voľné termíny. Potom v Irme na recepcii max. 10min pred tým zaplatíte. Samozrejme vždy tým emailom treba potvrdiť záväzne. Toto platí aj do Trenčiansky Teplíc. Pri vchode do šatní odovzdávate vstupku, takže nehanbiť sa, povedať, že ste tu prvý krát. Nemal som problém vysvetlil kam ísť a atď. Samozrejme treba počítať s tým, že do zrkadliska a bahniska idete nahý, to platí pre tých, kto nešportoval, alebo nebol na vojne tak je trocha vyvedený z miery. Mne osobne vyhovuje byť tam nahý, ako byť vo vode a mať neakú plachtu na sebe a hlavne to platí v bahnisku. Ktorí dostali strach nebojte, na chodbách chodíte v plachte. A či sú prezliekacie kabínky v šatni, poviem vám, že doteraz sám neviem. Takže potvrdzujte emailom na recepciairma@spapiestany.sk, prípadne pre Teplice predajprocedur@slktn.sk

 14. aneta píše:

  Dobry den.Dnes som si poslala email na objednavku do bahniska do liečebneho domu Irma a obratom mi zavolali.Takze si nemyslim,ze je problem Pani bola velmi mila a ochotna na recepcii .Už sa neviem dočkat tekuteho zlata,este som tam nikdy nebola.

  • Denisa píše:

   Zdravím Anetka, máte pravdu, na e-mail odpovedajú pomerne rýchlo a ak človek napíše aj telefón na seba, tak volajú. Tiež mám podobnú skúsenosť za posledné razy. A ako sa vám tam páčilo?

 15. Zita Kubovicova píše:

  Ta cena 15 Eur za kupel aj zabal (ako je to uvedene v uvode) plati aj teraz ? Odpovie mi niekto, kto tam bol tento rok – teda v r. 2019 ?

  • Denisa píše:

   Dobrý deň Zitka,

   áno, cena 15 € je aktuálna. Najlepšie je sa objednať e-mailom a keď pripojíte aj svoje tel. č., tak vám aj možno zavolajú späť.

   Užite si relax 🙂

   Denisa

   • Katarína píše:

    Dobrý deň písala som email ale zatiaľ sa mi nikto neozval rada by som prišla zajtra poobede s priateľom ak máte teda ešte voľné nejake termíny

    • Denisa píše:

     Dobrý deň Katka,

     ako je písané v článku, treba poslať mail priamo do Kúpeľného domu Irma. Moja skúsenosť je, že odpovedajú do pár hodín, dokonca ak do predmetu uvediete, že chcete prísť ešte v ten deň, tak sa vám ozvú aj skôr.

  • Jana píše:

   Zdravím,
   Ano, 15 € Bahnisko aj zrkdlolisko spolu, cez tyzden sa netreba objednávať, o stvrt aj trištvrte každú hodinu je volne.
   Bola som v 02/2919.
   Jana

 16. Peter píše:

  Dnes sme boli. Bolo to super. Presne tak to bolo, suchý zábal po pár sekundách nebol suchý. Potil som saviac ako po rannom behu. Pôjdeme znova.

 17. Ivet píše:

  Návštěva je fakt suprová! Doporučuji se předem objednat. My nebyli a čekali jsme víc jak 2 hodiny na chodbě než se našla 2 volná místa. Pánskě i dámské. 7/2019

 18. Julia píše:

  Boli sme uz 3 nedelu a tesim sa zasa na dalsiu , vzdy na rezervaciu dochadzame z BA , ale stoji to za to , uz pri prijazde na kupelny ostrov vas pozdravia krasne stare stormy kaviarnicky utulne aj pod korunou stromu damy ktore sa o vas staraju su uzasne mile chapave voda v zrkadlisku vas uvolni uzasne teplucka a potom ja sa vzdy natriem bahnom v bahnisku aj ked vzdy myslim na to ci to nejak cistia a kloko ludi sa uz vybahnilo 🙂 je mi krasne teplo a uzasne ucinky na plet . budem tam chodit stal stale.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.