Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Hotel Majolika v Modre – podarilo sa mi ho (ne)rozbiť

5.11. 2013Denisa7112x0

Hotel majolika v Modre, wellness

Že má Modra dobré víno, vie hádam každý, avšak že má Modra aj svoj hrad, až tak veľa ľudí nevie. A to, že v tomto hrade je Hotel Majolika s dobrým wellnessom, bolo celkom príjemné zistenie aj pre nás.

Keďže historické budovy na vybudovanie wellnessov bývajú celkom tvrdým orieškom, boli sme veľmi zvedaví, ako sa im ho podarilo rozlúsknuť v Majolike. Musím uznať, že luskáčik mali asi dobrý. Ale poďme pekne od začiatku.

Impulzívne rozhodnutie zrelaxovať sa vo wellnesse sme museli podriadiť objednávke, ktorá je vopred nutná. Nie len pre to, aby wellness nepraskal vo švíkoch, ale aj pre to, aby sauny stihli vyhriať.

Na recepcii hotela nás privítala milá slečna. Aby sme nemuseli blúdiť po celom hoteli, do wellnessu, ktorý bol na opačnej strane hotela, nás zaviedla recepčná, všetko nám vysvetlila, ukázala a nadelila uteráky. Zo spoločných šatní sme už išli každý svojou cestou – Martin pánskou, a ja dámskou 🙂

Vybavenie wellnessu v Hoteli Majolika v Modre

Obdobie dobrovoľnej pracovnej otrokárčiny zanechalo aj na nás stopu a tak sme sa už nevedeli dočkať, kedy sa vyvalíme do sauny. Malá dvojstupňová fínska saunička, akurát pre dvoch na ležanie, bola veľmi útulná a príjemná. Bola ako vystrihnutá z časopisu pre kutilov na domáce sauny. Body k dobru dávam aj za vedierko s vodou a ochladzovaciu sprchu hneď vedľa sauny.

parná sauna vo wellnesse v Hoteli Majolika

Okrem fínskej sauny má Majolika v talóne ďalšie dve – jednu bylinkovú a jednu klasickú parnú saunu. Obidve boli dvojstupňové, slušne zaparené a ešte k tomu aj veľmi pekné. Obzvlášť efektným dizajnovým kúskom bola bylinková sauna s veľkou keramickou guľou v strede, ktorá robila v saune zaujímavé tiene.

Keď sme sa tak parili v tejto dizajnovke, celý čas som premýšľala, či tá guľa na vrchu je nejako pripevná. Malý priestor okolo a pošmyknutie hneď pri prvom kroku mi vryli do mysle vety: „Čudujem sa, že to ešte nikto nerozbil“, alebo „chcela by som vedieť, koľko krát to už menili“…

Praj si a bude ti dané, alebo zákon príťažlivosti vo wellnesse v Majolike

Tepidárium - weelness v Hoteli Majolika

Upevnenie gule aj jej rozbitnosť som pri odchode zo sauny nechtiac preverila :). Do sýtosti vyparená, veľmi pomaly a opatrne som prechádzala (radšej) po lavici. Čo čert nechcel, stalo sa. Nohy sa mi na šmykľavej podlahe rozleteli ako kozľaťu a guľa na vrchu sa rozkývala ako kyvadlo. Veľa nechýbalo, a bola by som ďalšia čiarka na zozname guľobijcov.

Chválabohu, odskákala si to len žiarovka v strede, ktorá nevydržala pokyvkávanie a praskla. Ale prisahám, fakt nebolo to naschvál :).

Okrem sáun je v Hoteli Majolika aj vírivka, ľadopád, bazén s protiprúdom, vyhrievané lavice a jeden unikát v tepidáriu – vyhrievané dvojležadlo alias manželská posteľ v saune :). S takýmto výmyslom sme sa ešte v iných wellnessoch nestretli, takže Majolike pripisujem ďalší bodík.

Plusy wellness v Hoteli Majolika ****:

 • Zapožičanie plachty a uteráku
 • Vedro s vodou vo fínskej saune
 • Príjemný dizajn
 • Samoobslužný bar a nápoje na objednávku po telefóne
 • Napájadlo
 • Dvojité vyhrievané ležadlo v tepidáriu
 • Výhľad z bazéna do nádvoria

Mínusy wellness v Hoteli Majolika ****:

 • Chýba ochladzovací bazénik
 • Šmykľavá podlaha v parných saunách
 • Plavky v saune
 • Neútulná miestnosť na masáže
 • Vysoká cena (19€ na 3 hodiny)

Náš dojem z wellness v Hoteli Majolika v Modre:

Wellness v Hoteli Majolika bol dizajnovo pekný a na svoje možnosti dobre navrhnutý. Sauny veľkosti „akurát“ boli príjemne vyhriate. Napriek peknému vzhľadu a dobrému vybaveniu, sme si však v tomto wellnesse neoddýchli až tak dobre, ako v našej srdcovke – neďalekom Sai wellness v Senci, tobôž nie za cenu 19€ na tri hodiny. Ak však niekedy narazíte na zľavový kupón na wellness v Majolike, neváhajte a kúpte si aspoň jeden.

Naše hviezdičkové hodnotenie:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * *
Celkovo: * * * * *


Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.