Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Hotel Kaskády: wellness, z ktorého sa Vám nebude chcieť odísť

31.3. 2015Denisa26671x2

Kaskády hotel & spa rezort

Nie je tomu dávno, čo sme opäť podľahli našej legálnej droge – droge zvanej wellness. Strávili sme dva dni v Kaskády Hotel & Spa rezorte a musím povedať, že sa nás skoro nezbavili 🙂

Hotel Kaskády sa nachádza pri dedinke Sielnica. Nie je náhodu, že tento hotel leží práve tu. Oblasť Slovenska, pár kilometrov severne od Zvolena, je totiž známa svojím tekutým zlatom v podobe liečivých termálnych vôd.

Čo by človek kameňom dohodil, hneď vo vedľajších dedinách nájdete aj známe kúpele Sliač či Kováčová.

Tak ako vždy, tak aj tento krát sme si tento hotel a wellness vopred prelúskali na ich stránkach. Fotky zbytočných detailov zrolovaných uterákov s kvetinkou a sviečkou v celkovom počte nula, naznačovali, že hotel Kaskády sa za takéto nezmysly skrývať nemusí. Čo sme však našli za dverami jeho wellnessu, si nás doslova omotalo okolo prsta!

 Kaskády hotel & spa rezort - tepidárium

Ako ubytovaní hostia sme na izbe mali župany a papučky, tak ako sa na 4* hotel sluší a patrí. Nahodili sme sa do bieleho a na wellness recepcii sme si zamenili poukážky za uteráky. Po krátkej inštrukcii, kde čo nájdeme, sme sa vydali do sveta oddychu.

Kúpele či spa v hoteli Kaskády neskromne podľa seba rozdelím na 4 zóny – vnútorná bazénová časť s veľkým bazénom a menšími relaxačnými bazénmi s masážnymi tryskami a bublinkami, vonkajšia bazénová časť (prístupná len počas letnej sezóny máj-október), wellness zóna so saunami, relaxačnou miestnosťou a vonkajšími vírivkami a ajurvédske centurum.

Môžete hádať, ktorú z nich sme si zamilovali 🙂

Okrem nich majú v Kaskádach aj iné špecialitky, po ktorých bude telo priasť blahom. Veď uznajte sami, také exotické bali spa alebo liečebné telové zábaly naozaj neznejú zle 🙂

 Kaskády hotel & spa rezort - vonkajší bazénik s vírivkou

Wellness ako malý labyrint

Saunová zóna v hoteli Kaskády pripomína svojim vzhľadom a zákutiami malý rímsky labyrint. Vlnky a chodbičky tu vedú k rôznym saunám a zážitkovým sprchám.
Ako „nízkotlakí“ jedinci, ktorým sa po vyjdení zo sauny často krúti hlava, sme ocenili aj vyhrievané lavice, ktoré vypĺňali zákutia a boli hneď pri saunách.

Fínska sauna je naša najobľúbenejšia wellness destinácia a tak sme ako prvú hľadali ju. Nájsť ju nebol žiaden problém, akurát sme sa jemne minuli vekovej a teplotnej kategórii.

Hneď ako sme sa pridali k ostatným dospelákom v saune, tak sme si vraveli, že slabých 65°C je na fínsku naozaj málo. Ako sme však neskôr zistili, nesedeli sme v tej správnej.

 Kaskády hotel & spa rezort - fínska sauna

Malý problém v značení spôsobil, že sme sa síce saunovali vo fínskej ale v detskej saune, kde je pochopiteľne teplota podstatne nižšia.

Tú správnu vyhriatu fínsku saunu sme našli až po ďalšom bádaní uličkami wellnessu. Zjavne sme boli jedni z mála, ktorým sa ju podarilo objaviť, keďže sme v nej boli väčšinou sami. No celkom nám to vyhovovalo 🙂

Exkluzívny relax s atmosférou orientu

Z „exkluzívnych“ či „luxusných“ wellnessov už zopár čiarok v denníčku máme, ale pravdupovediac, mnohé z nich majú exkluzívny len názov. Toto však vôbec neplatí v prípade hotela Kaskády. Po tom, čo sme vošli do relaxačnej miestnosti, vedeli sme, že toto je ono. Toto je miesto, kde budeme v siedmom nebi.

 Kaskády hotel & spa rezort

Priestranná miestnosť s drevenými ležadlami, mäkkou podložkou a dekou vo farbách a vôňach orientu s výhľadom na krásnu záhradu, to je miesto pre relax stvorené. Žblnkot fontánky, oheň v kozube a horiace sviečky.

Čo viac si priať? Možno ešte východ na slnečnú terasu, ktorá tu tiež nechýbala.

K vírivkovým nadšencom sa práve nehlásim, ale bublinky vo vonkajšej jacuzzi pri svetle sviečok a pod holým nebom, to si človek len tak nenechá ujsť.

Bolo vidieť, že ani na kvalite týchto vodných radovánok sa nešetrilo. Dobre rozmiestnené výkonné trysky boli balzamom na môj chrbát.

Saunová zóna hotela Kaskády

V saunovej časti wellnessu v Kaskádach sme okrem fínskej sauny (či už detskej alebo normálnej) a víriviek našli aj iné dobrotky, ktoré určite stoja za zmienku. Repertoár sáun dopĺňajú bylinkové parné sauny, infra sauna, tepidárium, ochladzovací bazénik, zážitkové sprchy a nechýbal ani ľadopád. Za neobmedzený počet plachiet tomuto wellness prideľujem veľké plusové body.

Plusy:

 • Termálna voda v bazénoch
 • Neobmedzený počet plachiet
 • Pitná voda k dispozícii
 • Príjemná atmosféra (sviečky, vône, hudba)
 • Krásna relaxačná miestnosť s kozubom a výhľadom do upravenej záhrady
 • Veľký výber sáun
 • Veľmi dobre tvarované lavice v parných saunách
 • Vedro s vodou vo fínskej saune a hadica na oplach lavice v parných
 • Ochladzovací bazénik
 • Doplnkové procedúry – ajurvédske centrum, bali spa, zábaly, masáže, akupunktúra…
 • Časopisy v relaxačnej miestnosti
 • Ponuka čajov na wellness bare
 • Vonkajšia terasa
 • Mäkké podložky na lehátkach a k tomu deky
 • Skvele vybavené šatne (žmýkačka plaviek, detská ohrádka, sprchy pre telesne postihnutých…)
 • V posledný deň ubytovania možnosť využiť bazény aj wellness ešte do 13:00 (spolu so županmi 🙂 )
 • Plavčík a vodný výťah do bazéna pre telesne postihnutých, žmýkačka plaviek a ohrádka pre deti v šatniach

Mínusy:

 • Fínska sauna by si zaslúžila lepšiu navigáciu
 • Ochladzovací bazénik by mohol byť viac napustený, aby voda odtekala cez prepadový odtok

Plus/Mínus:

 • Vstup pre deti do saunovej zóny od 12 rokov
 • Vstup aj pre neubytovaných hostí ( exclusive spa pre neubytovaných 10-16:00 za 13,90/2,5h)

Naše zhrnutie na wellness v Kaskády hotel & spa rezort

Už sme pochodili naozaj veľa wellnessov, ktoré sa označovali ako „luxury“, „deluxe“ či „exclusive“, ale toto je jedno z mála, ktoré si označenie „exclusive“ naozaj aj zaslúži. Služby, zariadenie aj atmosféra tu boli tip top. Nie sme prívrženci masových wellnessov a pobehovania zo sauny do sauny a aj preto je pre nás wellness v hoteli Kaskády lepší než Grand hotel Permon, ktorý je mnohými označovaný za najlepší na Slovensku. Pokojná atmosféra wellnessu nám prirástla k srdcu a tak Kaskády hotel &spa rezort pripisujeme na zoznam našich obľúbených. Dokonalý relax spôsobil, že z wellnessu v Kaskádach sa nám ani nechcelo odísť.

Boli ste už vo wellnesse v Kaskády hotel & spa rezorte v Sielnici? Je podľa vás lepší než Grand hotel Permon v Podbanksom, alebo nie? napíšte nám o tom do komentárov 🙂

Celkové hodnotenie wellnessu Kaskády hotel & spa rezort:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu:  * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Ubytovanie v kúpeľoch Sliač? Stačí si vybrať:Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre
 1. Dana Tulisova píše:

  Hotel Kaskady je TOP hotel na Slovensku. Vraciame sa sem pravidelne uz viac ako 10 rokov a musim povedat ze kazdy rok je v nom nieco nove a lepsie. Neuveritelna pohoda, usluznost personalu, vynikajuci wellness, strava, ubytovanie… proste komplet vsetko. Uz sa tesim na dalsiu navstevu 🙂

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.