Tento web je na predaj. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.

Grand Hotel Kempinski vo Vysokých Tatrách: Z tejto nádhery padnete na zadok!

30.11. 2015Denisa16803x0

Výhľad z wellnessu je to, čo ma dokáže najviac fascinovať. A uznajte sami, výhľad z najluxusnejšieho slovenského wellnessu – Zion Spa Grand Hotel Kempinski – na Štrbské Pleso a majestátne hory Vysokých Tatier stojí naozaj za to.

Dámy a páni, dovoľte mi predstaviť vám exkluzívny wellness Grand Hotela Kempinski High Tatras 🙂

Hotel Kempinski High Tatras wellness 26

Pohľadnicové scenérie na Štrbské pleso, najnavštevovanejšie miesto Vysokých Tatier, si môžete vychutnať minimálne dvoma spôsobmi – „na turistov“ priamo pri prechádzke okolo neho alebo „na wellnessákov“ a to z luxusného wellness hotela Kempinski. Oba majú svoje čaro, no ten wellnessový je predsa len teplejší 🙂 .

Grand Hotel Kempinski je jeden z mála 5* hotelov, ktoré na Slovensku máme. Zvučné meno Kempinski sľubuje, že sa tu budete mať ako vo vatičke alebo inak povedané ako prasiatka v žite 🙂

Hotel Kempinski na Štrbskom Plese tvoria 3 prepojené historické budovy a novšia pristavená časť.

Hotel Kempinski High Tatras wellness 13

V pôvodných budovách sídli najmä ubytovanie, reštaurácie, sály a všetko čo k hotelu patrí.

Nová časť je venovaná rozmaznávaniu tela.

Neváhajte teda a pristúpte bližšie, vstupujete do Zion Spa.

Zion Spa Kempinsky na Štrbskom Plese

Hneď po vstupe vás privíta noblesné schodisko a typická aróma tohto wellness. Juuj, ako ja tu vôňu milujem… 🙂

Po ceste do samotného wellness sa nedá nevšimnúť si dve fitness miestnosti plné strojov na kardio aj posilňovanie.

Na recepcii čaká milý človiečik, ktorý vás s úsmevom privíta a ak ste v tomto wellness nováčik, tak neotáľa a rád vám spraví aj malú wellness exkurziu.

Hotel Kempinski High Tatras wellness 3

Zion Spa v Grand Hotel Kempinsky vo Vysokých Tatrách nie je zameraný na kvantitu, ale na kvalitu. Ak by ste čakali, že vás ohúria desiatkami sáun a atrakciami ako napríklad v Grand hoteli Permon, tak ste na omyle.

Wellness v Kempinski na Štrbskom plese nie je príliš rozsiahle. Zahŕňa 16×8 metrový bazén s vírivými tryskami, veľkú samostatnú vírivku, fínsku saunu, aromatickú parnú saunu, suchú soľnú saunu, parnú saunu, ochladzovací bazénik a relaxačnú zónu. Všetko však v tom najkvalitnejšom prevedení.

Hotel Kempinski High Tatras wellness 5

To čo v nás však zanechalo dojem, je pocit ozajstného luxusu. Obrovské kryštálové lustre zavesené nad bazénom, ónyxová stena pri jacuzzi, nebezpečne pohodlné kreslá na oddych (ani sme sa nezbadali a už sme driemali 🙂 ), nádherný dizajn prepracovaný v každom detaile, spomínaný fascinujúci výhľad či večerné osvetlenie.

Samozrejmosťou sú uteráky a plachty v neobmedzenom množstve. Wellness bar s obsluhou až ku kreslu si tiež rada vychutnám s potešením.

Občas výhľad spestria „plesoví“ turisti, ktorí s údivom nazerajú do vnútra, prípadne vám s úsmevom zamávajú. A ak je vonku práve počasie pod psa, tak si v duchu poďakujete, a ešte viac sa zahniezdite v teplom župane 🙂

 

Plusy Zion Spa v Grand Hotel Kempinski High Tatras:

 • Naozaj prekrásny výhľad
 • Exkluzívny dizajn
 • Extra pohodlné kreslá
 • Wellness bar
 • Samostatné relaxačná miestnosť oddelená od bazénovej časti
 • Plachty a uteráky neobmedzene
 • Vedro s vodou vo fínskej saune a sprcha a ochladzovací bazénik hneď vedľa nej
 • Fitness  a kardio
 • Široká ponuka kvalitných masáží a wellness procedúr (aj pre deti)
 • VIP spa apartmán – tento sme zatiaľ neskúšali, no verím že aj z tohto požitku si čoskoro spravím čiarku do denníčka 🙂

Mínusy Zion Spa v Grand Hotel Kempinski High Tatras:

 • Menší počet sáun (no pre nás vyznávačov fínskej sauny absolútne postačujúci)
 • Vyššia cena, avšak vzhľadom na počet hviezdičiek a služby sa dá prežuť 🙂

Plus / Mínus Zion Spa v Grand Hotel Kempinski High Tatras:

 • Do hotelového wellness v Kempinski chodí pomerne veľa rodín s malými deťmi a tak aj hluk pri bazéne môže byť niekedy trošku väčší. Deti však majú prístup len do večerných hodín
 • Vstup aj pre neubytovaných hostí za poplatok 50€

 

Koľko stojí relax spolu ubytovaním v hoteli Kempinski na Štrbskom Plese?

Nuž, dá sa očakávať, že 5 hviezdičkový hotel nie je práve lacný špás. A to už vôbec nie, ak sa za nimi skrýva meno siete Kempinski. Ceny ubytovania v tomto hoteli sa pochopiteľne líšia v závislosti od sezóny, no odlišné sú aj v rámci týždňa.

Počas víkendov býva ubytovanie o čosi lacnejšie než počas pracovných dní. Cena tiež závisí od toho, na čo sa chcete z okna vašej izby pozerať – výhľad do údolia stojí menej než výhľad na Štrbské pleso. Suma za jednu noc tu však nie je až taká astronomická ako v zahraničných hoteloch. Dvaja tu môžete prenocovať a vywellnessovať sa už za 169€.

Hotel má v ponuke aj vernostný program či zvýhodnené pobytové balíčky. Tie stoja za hriech tiež 🙂

Náš názor na wellness v Grand Hotel Kempinski High Tartas

Verím, že pochopíte ak napíšem, že Grand Hotel Kempinski High Tartas na Štrbskom Plese je mojím najobľúbenejším hotelom aj wellnessom na Slovensku. Romantika vo dvojici či stretnutie s obchodnými partnermi v tomto hoteli zaručuje to najlepšie z najlepšieho.

Čestne prehlasujem, že Grand Hotel Kempinski High Tatras sa môže popýšiť tým najkrajším výhľadom z wellness, aký som kedy zažila. Zimný výhľad na bielu krajinu aj letný obrázok zelených hôr a plesa je naozaj to najkrajšie, čo sa dá z wellnessu videť.

Preto ak chcete zažiť niečo naozaj výnimočné, tak si doprajte oddych v tejto luxusnej rozprávke. Ja už sa jeho ďalšej návštevy neviem dočkať 🙂

Naše hviezdičkové hodnotenie:

Čistota: * * * * *
Ochota personálu: * * * * *
Príjemnosť prostredia: * * * * *
Kvalita sáun: * * * * *
Dizajn: * * * * *
Pomer cena /služby: * * * * *
Celkovo: * * * * *

Vychutnávali ste si výhľad na Štrbské pleso z pohodlia hotela Kempinski? Ako sa vám to páčilo? Dajte nám o tom vedieť do komentárov 🙂Booking.com

K wellnessu som pričuchla pred pár rokmi. Najprv to boli sporadické návštevy, ktoré sa postupne stávali čoraz častejšími. Dnes je pre mňa wellness najlepšou odmenou a aj najväčším koníčkom :)
Booking.com
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.